Wtorek, 2020-07-07, 4:54 AM                    
Jesteś zalogowany jako Gość | Grupa "Goście"Witaj Gość | RS
Smak chwil
Główna » Pliki » Cytaty wiersze z zdjęciem » Życie

Tęsknoty duszy
[ · Pobierz z innej strony () ] 2015-02-21, 10:00 PM


 

 

 


Bez względu na to, co się dzieje w twoim życiu, bez względu na przeciwności, bez względu na wszelkie wyzwania, możesz zrobić wszystko, co musisz w życiu zrobić, przez Chrystusa, który cię wzmacnia. Bóg nigdy nie obiecywał nam bezproblemowego życia, ale obiecuje, że nigdy nas nie zostawi ani nas nie porzuci. Nie muszę żyć w strachu. Bóg jest po mojej stronie i powinienem oddać Mu swoje problemy, zrzucić swoje troski, i zacząć cieszyć się życiem, podczas gdy Bóg pracuje nad moją sytuacją. Nie obawiaj się różnych rzeczy. Naucz się żyć jednym dniem naraz. Ufaj Bogu. Biblia mówi, że Bóg wybrał cię rozmyślnie, ponieważ cię pokochał. Każdy dzień twojego życia został zapisany w Jego księdze, zanim jeszcze przeżyłeś choć jeden z nich. On zna każdą decyzję, którą podejmiesz, zanim jeszcze ją podejmiesz i wciąż mówi: „Kocham cię bezwarunkowo. Nigdy z ciebie nie zrezygnuję. Będę z tobą pracował i będę cię trzymał i strzegł.” Bóg cię kocha. Pozwól, że coś ci powiem. Nawet jeśli jesteś w najgłębszym dołku, Bóg cię widzi, a Boże ramię nie jest zbyt krótkie, aby nie sięgnąć do twojego dołka i nie podnieść cię. To, przez co teraz przechodzisz, to tylko chwila. To nie będzie trwało wiecznie. To również przeminie. Nieważne, jak to wygląda. Nieważne, jakie to uczucie. Nieważne, jak długo to potrwa. Ani mi się waż rezygnować w trudnych latach. Bóg niespodziewanie zaingeruje. Ale wiem, że wiem, że wiem, że wiem, że Słowo Boże mówi prawdę, i że On zmienia życie i daje ci życie, którym warto jest żyć. Bez względu na to, co nam zrobiono czy powiedziano, bez względu na to, co nam się przytrafiło, nie jesteś do niczego i nie jesteś bezsilny, ponieważ jest Bóg, który żyje i który cię kocha, który kocha cię osobiście, i chce ci pomóc.

Joyce


 

Nie chodzi o naprawianie siebie, bycie lepszym lub gorszym. Rzecz w tym, czy jestem świadoma lub nieświadoma, przebudzona czy pogrążona we śnie. Mogę zrezygnować z jakiegoś zachowania lub nie, a i tak w kosmicznym porządku rzeczy wszystko pozostaje jedną energią. Tak czy owak jest dobrze. Ode mnie zależy na ile jest mi ze sobą dobrze i czy lubię siebie, jakim Tygrysem jestem i jak szeroki horyzont możliwości wybieram, w jaki sposób przyjmuję Tajemnicę i na ile mam odwagę ją poznawać.

 


 

"Nawet śpiąc pracujemy nad stawaniem się świata".
Tylko z wytrwałości bierze się wytrwałość.
Gestami stwarzałem niewidzialny sznur.
I wspinałem się po nim i trzymał mnie.

Czesław Miłosz


 

Miejscem gdzie masz najwięcej do zrobienia, jesteś Ty sam.

Kurt Tepperwein


Cała moc jest z wewnątrz i dlatego jest pod naszą kontrolą
Robert Collier
Jesteś twórcą swojego losu. Nikt inny nie może zatańczyć Twojego tańca, nikt inny nie może zaśpiewać Twojej pieśni, nikt inny nie może napisać Twojej historii. Teraz zaczyna się to, kim jesteś i co robisz. Zasługujesz na to, żeby być szczęśliwym, urodziłeś się po to, by dać coś światu, by go wzbogacić, by być najlepszym sobą.
Wierzę, że jesteś cudowny. Wierzę, że jest w Tobie coś wspaniałego. Bez względu na to, co przeżyłeś dotychczas, bez względu na to, za jak młodego albo za jak starego się uważasz, moment, w którym zaczynasz czuć się dobrze ze sobą, jest czymś naturalnym w Tobie, jest Twoją mocą, większą niż cały świat. Ta moc zaczyna Cię budzić i manifestować Twoje możliwości. Ona pokieruje Twoim życiem, jeśli na to pozwolisz.


 

Ile zakrętów jest w życiu? Ile zdarzeń potrafi zawrócić nasze działania o 180'? Coś, co jeszcze wczoraj było dla nas ważne, dziś zupełnie straciło na znaczeniu... Jak często może się to zdarzać? Co zatem jest ostatecznie ważne? Czy kiedykolwiek będzie dane nam to poznać?

Każdy dzień, choć na pierwszy rzut oka wydaje się być taki sam, jak pozostałe, niesie sobą nową jakość. Każda chwila, w pełni przeżyta, staje się czymś wyjątkowym, niepowtarzalnym. W jednej chwili priorytetem jest dla Ciebie budowa domu, w innej rzeczy materialne jakby nie istniały. Dlaczego?

Gdzieś na dnie duszy, a może na jej szczycie, czai się prawda, ta najprawdziwsza o Tobie samym, dlaczego samemu tak trudno do niej dotrzeć? Dlaczego świat zewnętrzny tak usilnie stara się zagłuszyć Twoje własne myśli? I dlaczego mu na to pozwalasz....?

Otaczasz się przedmiotami... Dwie opasłe biblioteczki, na których miejsca już brakuje na książki, a Ty wciąż kupujesz nowe, choć do połowy nawet nie zajrzałeś... Dwa aparaty: jeden wymarzony, którym zrobiłeś może 300 zdjęć, drugi nowszy, cyfrowy, bo przecież już wszyscy mają... Kolekcja filmów dvd, niektóre naprawdę warto mieć, żeby przypominały o wartościach, ale reszta? W kącie gitara, od dawna z zerwaną jedną struną, zakurzona... Szafa pełna ubrań, choć nosisz tylko 10%, a tak chętnie wchodzisz do sklepu...

Mimo tego wszystkiego wciąż gonisz za czymś tak ulotnym, jak "swoje pięć minut w życiu", a przecież masz całe życie! Ciągle trapią Cię wyrzuty: za mało czasu dla przyjaciół, rodziny, a przecież masz czas, tylko źle wyznaczasz priorytety... Ciągle marzysz o wszystkim, co daleko, inne, a nie znasz nawet swojego podwórka ani swoich możliwości...

Przestań pędzić, zatrzymaj się, spójrz na swoje stopy, uwolnij je z butów i pospaceruj nad ranem po mokrej trawie. Zatrzymaj się, jak cudownym uczuciem jest nabranie w płuca głębokiego oddechu, ile sił on dodaje. Zatrzymaj się, przyjrzyj się swoim dłoniom, pomyśl: ilu różnych rzeczy nimi dokonałeś?

Zatrzymaj się... i zacznij żyć! P.


 

Jeżeli jakieś marzenie sprawia, że czujesz się szczęśliwy, twoim obowiązkiem wobec Boga i natury jest bezzwłoczne przystąpienie do jego realizacji

 

Stewart Brand


 

Chciałem zmienić świat. Doszedłem jednak do wniosku, że mogę jedynie zmieniać samego siebie.


Aldous Huxley


 
 
Mapę Marzeń wykonuje się na Początku czegoś Nowego. Na Początku Nowego Roku kalendarzowego, na Początku wiosny, kiedy Natura budzi cały świat ze snu zimowego, na Początku kolejnego etapu życia. Każdego dnia może zdarzyć się Początek czegoś Nowego, każdego dnia można zacząć od Nowa i wypracować kolejne miłe wspomnienia.

 
Mapa Marzeń jest wyrazem tego, że jestem gotowa przyjąć to, co dla mnie najlepsze.

Gotowość do stworzenia nowej wizji swojego życia jest wyrazem wiary w swoje możliwości. Jest śmiałą deklaracją pełnego zaangażowania się i wzięcia odpowiedzialności za swoje życie. Mając nową wizję, spojrzysz w przyszłość z optymistycznym nastawieniem.


 

Z jakim nastawieniem chciałbyś się budzić? Jakich uczuć chciałbyś doznawać przed pójściem spać? Gdybyś był u kresu swoich dni, co powiedziałbyś ludziom o sobie? Co chcesz, żeby Twoje życie znaczyło lub przedstawiało? Osoba zakochana w życiu pragnie go doświadczać i być tym, kim chce być. Wierzy bezwarunkowo i bez pośpiechu wypełnia swoją misję. Twój związek z życiem przypomina Twoje relacje z osobami, które są Ci bliskie i które kochasz. Kochanie życia i nie podejmowanie ryzyka nawzajem się wykluczają. Taniec życia jest odtańczony, tak lub inaczej. Jakość tego tańca, jego ekspresja i dynamika zależą od poziomu Twojego zaangażowania. Zaangażowanie, niczym zobowiązanie, jest złożonym sobie głęboko w sercu przyrzeczeniem, którego się nie łamie. Zaangażowanie rodzi determinację i zdecydowane działanie.

 

Ewa Foley - Zakochaj się w życiu


 
Do stworzenia nowej wizji Twojego życia potrzebna jest kartka papieru, wyobraźnia i odwaga. Nowa wizja uwalnia Cię od przeszłości i otwiera przed Tobą wszelakie możliwości. Puść wodze wyobraźni - niech galopuje wolna i nieokiełznana. Zapisuj pragnienia, marzenia i fantazje, jakie tylko przyjdą Ci do głowy.
Twoja wizja mieni się wieloma kolorami. Uzupełniaj ją szczegółami, fotografiami, wycinkami z kolorowych czasopism.
Mądrością jest rozumienie równowagi w życiu, dlatego nasze cele obejmują nie tylko karierę, ale także rodzinę, przyjaciół, zdrowie oraz intelektualny i duchowy wymiar życia. Używaj precyzyjnych sformułowań. Metoda jest skuteczna wówczas, kiedy Twój obraz jest dokładny.
Czytaj, oglądaj, wizualizuj swoją wizję trzy razy dziennie. Rano po przebudzeniu, w połowie dnia i przed pójściem spać. Nie rozpraszaj swoich cudownych planów w gadaninie - ona rozprasza energię. Pozostawaj elastyczna i otwarta na wewnętrzne impulsy - one informują Cię o tym, w jaki sposób możesz zdobyć to, czego pragniesz. Prowadzą cię, jak w zabawie w podchody, od jednego punktu do kolejnego, aż do ostatniego, do celu.
Wyluzuj i baw się dobrze, albowiem celem nie jest marzenie samo w sobie, a droga która do niego prowadzi
 
Przygotowalnia techniczna?
- duży arkusz niezbyt sztywnego bristolu w ulubionym kolorze
- klej, nożyczki
- kolorowe pisaki
- wycinki z czasopism, wyszukiwarka internetowa i wydrukowane ilustracje, obrazujące najskrytsze marzenia, świeżo odkryte marzenia, to, co lubimy, i to, do czego zmierzamy.
Przygotowalnia teoretyczna?
Inspirującym narzędziem do pracy z Mapą Marzeń jest australijski film Rhondy Byrne "The Secret", a treścią wszystko to, co cię uszczęśliwia, co dodaje ci wewnętrznej mocy, pogłębia radość:
posiłek, film, spacer, podróż, książka, spotkanie, rozmowa, cisza, basen, wino, kwiaty, kąpiel, czasopismo...
Niech drogowskazem w poszukiwaniach będzie to, co uskrzydla Twoją duszę, relaksuje ciało, zaspokaja umysł, poczucie lekkości, wzniosłości niewyrażonego piękna. 
Mapa Marzeń. Tu i Teraz możemy zaprojektować własną, jak osobiste zamówienie z katalogu Wszechświata, jak punkty orientacyjne dla przyjaznych duchów i prawa przyciągania.
Prawo przyciągania działa tak dokładnie jak dokładnie określony jest cel.
Do dzieła!!! Uśmiechaj się do siebie, do ptaków, do drzew, do ludzi - cuda są w drodze.

Dziękuję!
 
 

 

 

 
Kategoria: Życie | Dodał: fiolka
Wyświetleń: 410 | Pobrań: 216 | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Imię *:
Email *:
Kod *:
| Główna |
| Rejestracja |
| Wejdź |
Menu witryny
Formularz logowania
Kategorie sekcji
Życie [174]
Miłość [129]
Tęsknota [32]
Wiersze [43]
Anioły [14]
Wiosna [9]
Przyjaźń [46]
Kwiaty [9]
Dzień dobry [18]
Dobranoc [67]
Erotyk [10]
Las [1]
Lato [2]
Wyszukiwanie
Mini-czat
Przyjaciele witryny
 • Załóż darmową stronę
 • Internetowy pulpit
 • Darmowe gry online
 • Szkolenia wideo
 • Wszystkie znaczniki HTML
 • Zestawy przeglądarek
 • Statystyki

  Ogółem online: 1
  Gości: 1
  Użytkowników: 0
  Copyright MyCorp
  © 2020