Wtorek, 2019-12-10, 2:55 PM                    
Jesteś zalogowany jako Gość | Grupa "Goście"Witaj Gość | RS
Smak chwil
Główna » Pliki » Cytaty wiersze z zdjęciem » Życie

Każda piękna chwila ma swoją datę ważności.
2014-07-05, 1:06 PM
 

_____❤________


"Każda piękna chwila ma swoją datę ważności."

 

 Najpiękniejsze są dni, które będą, założenie to nic nie kosztuje,

borykając się z biedą codzienną, niech się każdy, jak umie, oszukuje.

Najpiękniejsze jest to, co przed nami, najtrudniejsze są chwile czekania. .☼.

 

A L F A B E T_ N A_ C A Ł Y_ R O K

 

A...anioła stróża u boku

B...buziaków słodkich miliony

C...czasu wolnego dla siebie

D...drogi usłanej różami

E....ekskluzywnych wakacji

F....fury pieniążków

G...gwiaździstego nieba

H...horoskopu korzystnego

I.... i oprócz tego

J...jasności umysłu

K...kolorowych chwil

L...lotów wysokich

M...miłosnych uniesień

N...nieprzemijającej urody

O... oddechu od codzienności

P...pogodnych dni

R...romantycznych wieczorów

S...szalonych nocy

T...tylko spełnionych marzeń

U...uroku osobistego

W...wiary w sukces

Z...ZAWSZE UŚMIECHNIĘTEJ BUZI

...W...KAŻDY...DZIEŃ..

 

.

"Bliscy i oddaleni" Bo widzisz tu są tacy, którzy się kochają i muszą się spotkać aby się ominąć bliscy i oddaleni jakby stali w lustrze piszą do siebie listy gorące i zimne rozchodzą się jak w śmiechu porzucone kwiaty by nie wiedzieć do końca czemu tak się stało są inni, co się nawet po ciemku odnajdą lecz przejdą obok siebie bo nie śmią się spotkać…

Twardowski

 

Chociaż raz warto umrzeć z miłości. Chociaż raz. A to choćby po to, żeby później chwalić się znajomym, że to bywa. Że to jest. ...Umrzeć. Leżeć na cmentarzu czyjejś szuflady obok innych nieboszczyków listów i nieboszczek pamiątek i cierpieć... Cierpieć tak bosko i z takim patosem, jakby się było Toscą lub Witosem. ...I nie mieć już żadnych spraw i do nikogo złości. I tylko błagać Boga, by choć raz, choć jeszcze jeden raz umrzeć z miłości.

 Agnieszka Osiecka

 

Chciałbym być świeżym porannym tchnieniem Wietrzyka, Co twoje piersi wiosny pragnieniem Przenika. Chciałbym być słońcem, co cię ogrzewa, W szat bieli. Chciałbym być taką, co cię oblewa W kąpieli. Chciałbym tą cząstką wybraną zostać Przestworza, Które obleka biała twa postać Jak zorza. Chciałbym być okiem twym - i uśmiechem Twym smętnym; Falą twych włosów - piersi oddechem, Krwi tętnem. Chciałbym być dumań twych marzycielskich Przedziwem. Uczuć twych żarem - piersi twych sielskich Ogniwem. Chciałbym się cała mą przeistoczyć Osobą W tobie - i z tobą byt mój zjednoczyć: Być tobą!

 Antoni Lange 

 

...gdy się zastanawiam nad naukami i sztukami, muszę uznać, że człowiek jest najmędrszy ze zwierząt... ale gdy widzę zbytki, kłamstwa, zdrady, mordy, wojny muszę przyznać, że nie ma głupszego i gorszego zwierzęcia jak człowiek…

 Diogenes...

 

Nie wydawaj duszy swej smutkowi ani nie dręcz się myślami. Radość serca jest życiem człowieka, a wesołość męża przedłuża dni jego. Wytłumacz sobie samemu, pociesz swoje serce, i oddal długotrwały smutek od siebie; bo smutek zgubił wielu i nie ma z niego żadnego pożytku. Zazdrość i gniew skracają dni, a zmartwienie sprowadza przedwczesną starość. Gdy serce pogodne - dobry apetyt, zatroszczy się ono o pokarmy.

 (Mądrość Syracha)

 

,, Dla przeciwwagi wielu uciążliwości życia niebo ofiarowało człowiekowi trzy rzeczy: nadzieję, sen i śmiech”

(Immanuel Kant)...

 

Podążaj szlakiem tęczy, podążaj szlakiem piosenki, a wszystko wokół ciebie stanie się piękne. Z każdej ciemnej doliny jest jakieś wyjście, jakiś tęczowy szlak.

Pieśń Indian Nawajo

 

Złap przepływający obłoczek i połóż na nim głowę. Niech najskrytsze marzenia poradzą ci, jaką obrać drogę. Człowiek nie tylko jest sprawcą swoich czynów, ale przez te czyny jest zarazem w jakiś sposób ",twórcą siebie samego"

Jan Paweł II

 

Gdy Pan potrząsa drzewem twojego życia tak, że liście spadają, wtedy pragnie tylko tego, abyś przez gołe gałęzie tym lepiej widział błękit nieba.

Frommel

 

"Jeśli człowiek, idąc przez życie, nie zawiera nowych przyjaźni, wkrótce zostanie zupełnie sam. Przyjaźnie należy stale kultywować."

Samuel Johnson    

 

...Szczęście znajduje się w Tobie. Zaczyna się na dnie Twojego serca, a Ty możesz je wciąż powiększać, pozostając życzliwym tam, gdzie inni bywają nieżyczliwi; pomagając tam, gdzie już nikt nie pomaga; będąc zadowolonym tam, gdzie inni tylko stawiają żądania. Ty potrafisz się uśmiechać tam, gdzie się narzeka i lamentuje, potrafisz przebaczać, gdy ludzie Ci zło wyrządzają.

- Phil Bosmans…

 

Jeśli trzymasz miłość zbyt słabo, odleci; jeśli ją ściśniesz za mocno, umrze. Oto jedna z zagadek. Tom T. Hall

 

Chmiel na bezsenność, a sen - na bez miłość. Poduszkę z chmielu gdy sobie umościsz, zaśnij, bo na cóż życie bez miłości.

Maria Pawlikowska-Jasnorzewska

 

,, Ciesz sie każdą chwilą, abyś potem nigdy nie żałował, że utraciłeś młodość. Każdemu etapowi życia Pan przypisał właściwe mu niepokoje”

(Paulo Coelho)...

 

Kiedy jest się długo pozbawionym radości, już się przestaje jej spodziewać i pragnąć, a kiedy niespodziewanie zastuka do naszych drzwi, otwieramy je ze strachem, czy nie jest zamaskowanym cierpieniem."

(Carmen Sylva)

 

Dwa jakieś kwiaty na nieznanej łące znęciły razem w jedno nas ustronie... Dwie jakieś gwiazdy, ku sobie ciążące, na jedno ciche nas zawiodły błonie... Dwie jakieś piosnki, zbłąkane w tumanie na jednej harfie gdzieś załkały złotej... Dwie zorze budzić przyszły nas w zaranie - rozlśnione w jeden smętny dzień tęsknoty…

 

Jest takie miejsce,  dobrze schowane  przed deszczem,

 wichrem i huraganem  można tam trafić ⋰⋰ bez wiele trudów, 

nie trzeba  wcale wspaniałych cudów.

 Nie jest to dom,  las, ani rzeka lecz gorące,

 życzliwe serce człowieka.   

 

"Żad­na noc nie może być aż tak czar­na, żeby nig­dzie nie można było od­szu­kać choć jed­nej gwiaz­dy. Pus­ty­nia też nie może być aż tak bez­nadziej­na, żeby nie można było od­kryć oazy. Pogódź się z życiem, ta­kim ja­kie ono jest. Zaw­sze gdzieś cze­ka ja­kaś mała ra­dość. Is­tnieją kwiaty, które kwitną na­wet w zimie."

..
 
 
 
 
 
Kategoria: Życie | Dodał: fiolka
Wyświetleń: 188 | Pobrań: 0 | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Imię *:
Email *:
Kod *:
| Główna |
| Rejestracja |
| Wejdź |
Menu witryny
Formularz logowania
Kategorie sekcji
Życie [174]
Miłość [129]
Tęsknota [32]
Wiersze [43]
Anioły [14]
Wiosna [9]
Przyjaźń [46]
Kwiaty [9]
Dzień dobry [18]
Dobranoc [67]
Erotyk [10]
Las [1]
Lato [2]
Wyszukiwanie
Mini-czat
Przyjaciele witryny
 • Załóż darmową stronę
 • Internetowy pulpit
 • Darmowe gry online
 • Szkolenia wideo
 • Wszystkie znaczniki HTML
 • Zestawy przeglądarek
 • Statystyki

  Ogółem online: 1
  Gości: 1
  Użytkowników: 0
  Copyright MyCorp
  © 2019