Niedziela, 2019-12-15, 5:12 PM                    
Jesteś zalogowany jako Gość | Grupa "Goście"Witaj Gość | RS
Smak chwil
Główna » Pliki » Cytaty wiersze z zdjęciem » Dobranoc

Chciałabym Ci dzisiaj życzyć pięknych gwiazd na niebie
2015-02-08, 1:57 AM

 

Dobry Wieczór

Chciałabym Ci dzisiaj życzyć pięknych gwiazd na niebie By życzliwi, dobrzy ludzie byli blisko Ciebie By w szare wieczory wesoło Ci było : I by szczęście--to prawdziwe nigdy Cię nie opuściło Miłego wieczoru

 

Ze wszystkich dróg prowadzących do osiągnięcia szczęścia w życiu, żadna nie jest tak skuteczna, tak owocna i tak słodka jak Przyjaźń.

"Ten, którego twarz nie promienieje światłem, nigdy nie zmieni się w gwiazdę" William Blade.

Dlaczego smutek po świecie chodzi tą samą drogą co i ja dlaczego wietrzyk nam czoła chłodzi i z oczu płyną nie chciane łzy dlaczego miłość jest taka płocha i ciągle nowych poświęceń chce dlaczego człowiek żyje by kochać a w sercu swoim hoduje cierń dlaczego zwykłe codzienne sprawy wciąż przesłaniają nam tysiąc dróg dlaczego człowiek jakże ciekawy czasami nie chce chociaż by mógł dlaczego szczęście trzeba zdobywać gdy smutek pcha się przez wszystkie drzwi dlaczego ciągle trzeba odkrywać że wielka radość też niesie łzy.

Nie jestem ciałem, w którym mieszka dusza. Jestem duszą, która ma widzialną część zwaną ciałem. Światło dociera do ludzkiej duszy przez wrota miłości, o ile są otwarte...

Sen... bajeczna kraina Cudowny świat pełen marzeń, uroku i blasku.

Posypmy nasze oczy garstką magicznego piasku.

Nasz własny świat, odwiedzany każdej nocy.

Jedyne miejsce, gdzie możemy żyć chwilą,

gdzie nie zobaczą nas ludzkie oczy.

Przenieśmy się w miejscu, czasie, przestrzeni.

Niech bajkowa przygoda kolorami tęczy się mieni...

Usypiaj z marzeniami, a budź się z wiarą i nadzieją na ich spełnienie. Niech noc Cię uśpi w błogościach sennych, Niech Ci opowie o marzeniach pięknych.

To w głębi duszy, w nas dojrzewają, uczucia piękne, sercem zdobione; wtedy to one się odzywają, gdy nasze zmysły są... wyciszone. Wówczas słyszymy, w ciszy melodię, o dźwiękach jakby z harfy anioła; który gra tylko dla nas rapsodię, co z głębi serca wdzięcznie nas... woła. Dobro ma zawsze piękne oblicze, opakowane w blask szlachetności; bez kalkulacji, z zysków wyliczeń, szczere, ofiarne, bez....rozrzutności. W głębinach duszy, każdego z ludzi, jest wielkie źródło energii złotej; w takich to chwilach ono się budzi, gdy się poczuje wielką... tęsknotę Możemy wtedy, wziąć ją i wysłać, do serca tego, kto na nią czeka; lecz, aby żadna iskra nie prysła, w niewłaściwego godząc...człowieka. Każdy, kto czeka na te promienie, chce, by mu dały: wiarę, nadzieję; by dalej, w życie, iść niestrudzenie, chociaż nie zawsze dobrze się... dzieje. Trzeba posłuchać głosu swej duszy, obudzić źródło tej wielkiej mocy; niechaj z pomocą, wielką wyruszy, śląc swą energię i w dzień i... w nocy.

Są tacy ludzie,którzy nie mówią wiele,wspierają gestem,spojrzeniem,westchnieniem.Być takim człowiekiem,to jest marzenie,bo tacy ludzie to Przyjaciele.Przyjaciół w życiu mieć,jakże to ważna rzecz,miej przyjaciela choć jednego,byle naprawdę prawdziwego,takiego co porzuca wszystko,by być gdy potrzeba-blisko.Gdy Ci się coś nie uda,przyjaźń może zdziałać cuda.

Każdy z nas posiada ogród swego życia. Każdy z nas go pielęgnuje. Sadzimy uczucia, podlewamy radości, wyrywamy klęski i porażki. Tylko my sami jesteśmy odpowiedzialni za piękno naszego ogrodowego raju, tylko my sami jesteśmy ogrodnikami własnych dusz. Tylko my sami decydujemy o nas. Dlatego potrzebne są lata, aby zrozumieć jak piękne są chwile... Życzę Tobie wszystkiego, co najlepsze na dziś, jutro... na każdy dzień.

Przyjaźni nigdzie nie kupisz,nawet za skarby całego świata.Kochaj więc przyjaciela swego,miej i Ty czas dla niego.Prawdziwy przyjaciel to bezcenny skarb,dzięki niemu zawsze radę sobie w życiu dasz,nie raz dobrym słowem Cię pocieszy,aby z "dołka" podnieść pospieszy...Przyjaźń,gdy wyrośnie w sercu jak drzewo,jednie z sercem wyrwać by ją trzeba.Prawdziwych przyjaciół niechaj każdy człowiek ma,wtedy radę każdej biedzie da.Chociaż jesteś - gdzieś daleko i nie znamy prawie się.jedno małe,krótkie słowo podarować Tobie chcę.Za obecność, pamięć,miłe wpisy,za sympatię którą czuję,za to,że po prostu JESTEŚ,za to właśnie Ci dziękuję

-Powoli dzień się kończy,nad miastem cicho noc się toczy. Zza siódmej góry wyszedł księżyc, by słońce mogło zmrużyć oczy. Zniknęły z ulic samochody, latarnie jasnym światłem świecą.Ptaki umilkły, może śpią już, może się zamyśliły nieco?. Wiaterek także przysnął sobie. Cicho po dachach kot się skrada i tylko zegar swoim tik - tak do snu nam bajki opowiada..

Szukam w ludziach dobroci, bo w każdym dobroć się kryje, Chcę pozyskać ich miłość, bo po to się głównie żyje, Kochać każdego na świecie, to piękny przywilej ludzkości, Rozdawać innym tę miłość, to świadectwo o naszej wartości.

 

"Noc" Przyjdziesz nocą. Zostaniesz do rana I otulisz mnie lekko ramiona. Ja ci powiem: o, moja nieznana. Ty mi powiesz: o, mój wytęskniony. Będziesz moja. Ustami się wpije W wargi twoje, od nocnych róż krwawsze, Obłąkany szał szczęścia przeżyję, Ale umrze coś we mnie na zawsze. Zacałuję się sobą! W pierścieni Splot drgający zakłuje twe ciało, I uśniemy rozkoszą zmęczeni I niepomni, że wszystko się stało. Obudzimy się. Ciężką nienawiść W głuchych duszach bez słów poczujemy, Zło nam w oczach zaświeci, jak zawiść, I jak głaz będzie smutek nasz niemy. Ale nocą znów przyjdziesz. Do rana Będziesz słodko mnie tulić ramiony. Ja ci powiem: o, moja nieznana! Ty mi powiesz: o, mój wytęskniony!

/JULIAN TUWIM/


To nie prawda,że wszystko przemija, bo jest też coś,co było i trwa, przecież kiedyś nam grała muzyka, no a teraz muzyka też gra. Może gra nam już inne melodie, te mniej skoczne,łaskawsze dla ucha, ale takie dziś właśnie wolimy, w naszym tempie,ich lepiej się słucha. To nie prawda,że wszystko przemija, bo jest miłość,co była i trwa, może teraz jest już nieco inna, lecz sprawdzona i lepiej nas zna.

Ko­biecie wys­tar­czy miłe słowo i głębo­kie spoj­rze­nie w oczy. Cza­sami jest to większą gwa­ran­cją miłości niż wszys­tkie ok­le­pane, ro­man­tyczne poez­je i bu­kiety róż...

 

 

 

Kategoria: Dobranoc | Dodał: fiolka
Wyświetleń: 768 | Pobrań: 0 | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Imię *:
Email *:
Kod *:
| Główna |
| Rejestracja |
| Wejdź |
Menu witryny
Formularz logowania
Kategorie sekcji
Życie [174]
Miłość [129]
Tęsknota [32]
Wiersze [43]
Anioły [14]
Wiosna [9]
Przyjaźń [46]
Kwiaty [9]
Dzień dobry [18]
Dobranoc [67]
Erotyk [10]
Las [1]
Lato [2]
Wyszukiwanie
Mini-czat
Przyjaciele witryny
 • Załóż darmową stronę
 • Internetowy pulpit
 • Darmowe gry online
 • Szkolenia wideo
 • Wszystkie znaczniki HTML
 • Zestawy przeglądarek
 • Statystyki

  Ogółem online: 1
  Gości: 1
  Użytkowników: 0
  Copyright MyCorp
  © 2019