Wtorek, 2019-12-10, 3:42 PM                    
Jesteś zalogowany jako Gość | Grupa "Goście"Witaj Gość | RS
Smak chwil
Główna » Pliki » Zdrowie i uroda » Ćwiczenia

7 Minutowy Trening
[ · Pobierz z innej strony () ] 2014-09-23, 12:56 PM

 

7 Minutowy  Trening

   

 

Ćwiczenia na kręgosłup szyjny

Ćwiczenia na kręgosłup szyjny – skąd bierze się ból?

Ćwiczenia na kręgosłup lędźwiowy

Ćwiczenia na kręgosłup lędźwiowy

W codziennym życiu bardzo często zapominamy o właściwej pielęgnacji i ćwiczeniach kręgosłupa. Przypominamy sobie o nim dopiero, gdy pojawia się ból.

Wtedy jest już za późno na cofnięcie zmian, które zaszły. Wykonując podstawowe czynności jak na przykład chodzenie czy dźwiganie czegoś nie myślimy o kręgosłupie. Nie staramy się utrzymywać właściwej sylwetki czy unikania przeciążania pleców.

A kręgosłup w naszym Ciele pełni bardzo ważną funkcje i należy o niego dbać całe życie. Dolegliwości związane z jego uszkodzeniem mogą być bardzo dokuczliwe. W wieku dziecięcym można jeszcze wyeliminować deformacje jednak gdy osiągniemy już kres rozwoju staje się to niemożliwe.

Prowadzi to do poważnych zmian i zwyrodnień. Większość ludzi nie przykłada wagi do aktywności fizycznej. A dzięki niej i mocnym mięśniom, zwłaszcza pleców i brzucha, można ustrzec się problemów z kręgosłupem. Wiec jeśli do tej pory było mało ruchu w Twoim życiu i nadal nie masz na to czasu to warto zająć się wykonywaniem ćwiczeń na kręgosłup piersiowy. Nie trwają one długo a mogą zdziałać cuda.

Ćwiczenia na kręgosłup szyjny– przykłady

Ćwiczenia na kręgoslup szyjny

Ćwiczenia na kręgoslup szyjny

Mocne mięśnie pleców i szyi pomogą zapobiegać urazom kręgosłupa. W przypadku bólu również należy wykonywać ćwiczenia na kręgosłup szyjny, ponieważ pomogą one zniwelować dolegliwości. Bardzo dużo opisów ćwiczeń oraz prezentacji multimedialnych z instruktażem jak wykonywać ćwiczenia na kręgosłup piersiowy można znaleźć w Internecie.

Oto kilka przykładów ćwiczeń na kręgosłup szyjny, które można robić w domu: pierwsze ćwiczenie można wykonywać siedząc na krześle. Wyprostowane ręce należy unieść nad głowę. Następnie staramy się balansować ciałem raz na jeden pośladek, a raz na drugi. Robimy 15 powtórzeń. Następne ćwiczenie należy wykonać kładąc się płasko na plecach na podłodze. Podnosimy wyprostowane nogi na wysokość około 30 centymetrów nad ziemię. Wytrzymujemy tak 5 sekund i opuszczamy.

Powtarzamy 15 razy. Następne ćwiczenie na kręgosłup szyjny wykonujemy w pozycji stojącej, w lekkim rozkroku. Ręce opuszczamy wzdłuż ciała. Następnie robimy skłony na prawą stronę i próbujemy dotykać kolana prawą ręką. Powtarzamy po 15 razy na każda stronę. Przyjmując pozycję „na klęczkach” możemy wykonać 15 razy „koci grzbiet”.

Ćwiczenia na kręgosłup piersiowy – jak oszczędzać nasz kręgosłup?

Ćwiczenia na kręgosłup piersiowy

Ćwiczenia na kręgosłup piersiowy

W codziennym funkcjonowaniu należy mieć na uwadze utrzymywanie wyprostowanej sylwetki. Pamiętamy o jak najczęstszym zmienianiu pozycji. Długotrwałe pozostawanie w bezruchu jest niewskazane.

Gdy jednak nie mamy wyjścia i musimy na przykład długo siedzieć to warto co jakąś godzinę przejść się lub postać trochę. Podczas wypoczynku biernego, na przykład czytania książki czy oglądania telewizji, dobrze jest przyjmować pozycję leżącą na brzuchu. Dzięki temu rozluźnimy nasze mięśnie. W czasie snu również możemy zadbać o nasz kręgosłup. Należy zapewnić sobie odpowiedni materac.

Ważne, żeby nie było on zbyt miękki, a lekko sprężysty. Tak aby mógł się dopasowywać do kształtów naszego ciała. Potrzebne są również odpowiednie poduszki. Najlepszym rozwiązaniem jest specjalny wałek pod głowę. Jeśli jednak wolimy zwykłe poduszki to dobrze jest, jeżeli nie będzie ich zbyt dużo aby głowa nie była zbyt wysoko. Ciężkie przedmioty należy podnosić przy użyciu siły nóg.

Zakupy nosimy w dwóch rękach aby ciężar był równomiernie rozłożony na obie strony. Zapewniamy sobie odpowiednie obuwie. Kobiety powinny nosić buty na obcasie tylko przy ważnych okazjach. Niezbędnym elementem dbania o nasz kręgosłup jest regularne wykonywanie ćwiczeń na kręgosłup piersiowy oraz wizyty u specjalisty.

Kategoria: Ćwiczenia | Dodał: fiolka
Wyświetleń: 334 | Pobrań: 133 | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Imię *:
Email *:
Kod *:
| Główna |
| Rejestracja |
| Wejdź |
Menu witryny
Formularz logowania
Kategorie sekcji
Ćwiczenia [5]
Domowe sposoby na poprawę urody [8]
Inne [5]
Porady [13]
Wyszukiwanie
Mini-czat
Przyjaciele witryny
 • Załóż darmową stronę
 • Internetowy pulpit
 • Darmowe gry online
 • Szkolenia wideo
 • Wszystkie znaczniki HTML
 • Zestawy przeglądarek
 • Statystyki

  Ogółem online: 1
  Gości: 1
  Użytkowników: 0
  Copyright MyCorp
  © 2019