Poniedziałek, 2019-12-09, 8:21 AM                    
Jesteś zalogowany jako Gość | Grupa "Goście"Witaj Gość | RS
Smak chwil
Główna » Pliki » Numerolobia » LICZBA (WIBRACJA) IMIENIA

POZNAJ SWOJĄ WIBRACJĘ 1/2
2014-02-06, 6:57 PM

POZNAJ SWOJĄ WIBRACJĘ, CZYLI KRÓTKI KURS NUMEROLOG 1

Wielki filozof, matematyk i mag- Pitagoras, twierdził, że wszystko jest liczbą , i że w liczbie wszystko da się wyrazić i przedstawić. Cały wszechświat wibruje, a wraz z nim wszystkie istnienia. Wszystkiemu i każdemu można przyporządkować określoną wibrację, wyrażoną liczbą, lub zbiorem liczb.

Takie są w skrócie założenia numerologii, nauki wywodzącej się ze starożytnej Babilonii, Egiptu i Grecji. Wpływ przekonania o doniosłym znaczeniu liczby odnaleźć można w Biblii, począwszy od Księgi Stworzenia. Numerologia znalazła podatny grunt w żydowskiej filozofii spekulatywnej, jaką była kabalistyka- mistyczna nauka oparta na Torze i księdze Jezirach.

W numerologii zakłada się, że wszystko co nas otacza i nas dotyczy, ma swoje odniesienie w wibracjach i stanach natury, które to najcelniej wyraża liczba, będąca symbolem różnych poziomów i kształtów rzeczywistości. Współczesna fizyka i mechanika kwantowa zakłada, ze materia w jakimkolwiek była by miejscu, bądź stanie, bez przerwy wibruje, a każda, najmniejsza nawet cząstka znajduje się w ciągłym ruchu. I właśnie to leży u podstaw twierdzenia, że życie jest liczbą.

Praktycznie numerologia zajmuje się badaniem wpływu dnia, godziny, miejsca urodzenia na nasze życie, oraz bada wibracje naszych imion, nazwiska, przezwisk i pseudonimów, które razem tworzą portret, czy też horoskop numerologiczny. I tak jak astrologia ma swoją ztrywializowaną formę w postaci horoskopu znaku urodzenia Słońca, tak numerologia ma swoją popularną i uproszczoną formę w postaci wyrywkowego kabalizowania samej daty urodzenia, czy też imienia. Taka analiza jest niepełna i często fałszywa, gdyż nie uwzględnia całego spektrum wibracji, pod wpływem których to znajdujemy się ciągle, oraz gubi to, że nasze wibracje urodzeniowe także ulegają ciągłym zmianom i przeobrażeniom. Dlatego jeśli ktoś sądzi, że numerologia jest analizą statycznego i biernego obrazu naszych wibracji, myli się bardzo.

W numerologii zakłada się, że całą rzeczywistość można wyrazić w liczbach pojedynczych od 1 do 9. Zero jest pustką i nicością i samo w sobie nie jest dla numerologii istotne. Każdą liczbę można wyrazić w zredukowanej formie. Czyli dla numerologa liczba 25 będzie siódemką (2+5=7) . 126 to dziewiątka (1+2+6=9) itd. Istnieje także zasada, że nie redukuje się tzw. liczb ?mistrzowskich?, to znaczy 11 i 22. Są one doskonałe i nie można ich redukować, choć w domyśle są dwójką i czwórką.

Każda liczba ma określone i ścisłe znaczenie, oraz ezoteryczne uzupełnienie w postaci figury geometrycznej, kamienia, metalu, dnia tygodnia, planety, znaku zodiaku. I tak:

1- to początek, narodziny, siła, energia, moc, świeżość. Jest to liczba całości, jedności, koncentracji, tworzenia. Symbolizuje władzę, władcę, przewodzenie, przywódcę, szefa, ojca, kierownika, dyrektora, młodość, żywotność, agresywność, zapał. W numerologii pitagorejskiej przyporządkowany jest jej punkt. Planeta rządząca to Słońce, znak zodiaku- Baran. Dzień tygodnia- niedziela. To pierwszy dzień stworzenia.

2- to reakcja, emocje, uczucia, wrażliwość, świat wewnętrzny, psychika, przynosi wraz z sobą pewne rozdarcie i tragedię rozbicia tego, co kiedyś było połączone. Dwójka niesie z sobą niepokój, lęk, obawy, izolację, wyciszenie. Jest zupełnym przeciwieństwem agresywnej i silnej jedynki, to wycofywanie się. Jest to liczba podzielenia, rozdwojenia. Niesie z sobą pierwiastek kobiecy, naturę. To matka, siostra, żona, przyjaciółka. Żeńskość dwójki uzupełnia się z męskim aspektem jedynki. Patronuje jej Księżyc, znak Raka, poniedziałek. Pitagoras przyporządkował jej linię. To drugi dzień stworzenia.

3-Pitagoras trójkę przyporządkował trójkątowi równobocznemu, figurze o idealnych proporcjach i harmonii. Trójka symbolizuje jedność, harmonię, stabilizację i równowagę. Cechuje ją ruch, dynamizm, zmienność i mobilność. Symbolizuje przedsiębiorczość, inteligencję, dowcip, zdolności artystyczne, silny intelekt, rozmowność, bystrość, sprawne myślenie, zdolności językowe. Jest liczbą ludzi zajmujących się handlem, nauczycieli, dziennikarzy, pisarzy, podróżników, transportowców, kierowców. Ludzie pod jej wpływem są ciągle w ruchu, nie mogą znieść bierności i lenistwa. Trójka jednakże wywołuje chaos, bałagan, rozgardiasz, zamieszanie, wznieca kłótnie, skłania do oszustw, kłamstw i oszczerstwa. Trójce jest przyporządkowana planeta Merkury i środa. Znak zodiaku: Bliźnięta.

4-to liczba, której Pitagoras przyporządkował kwadrat. Symbolizuje wszelkie ograniczenia życiowe, pracę, trud, powściągliwość, obowiązki. Kwadrat oznacza materię, a więc wszystko to co nas zmusza to konkretnej i realnej pracy. Ludzie obdarzeni tą wibracją żyją z poczuciem ciężaru i trudu. Nic im w życiu nie przychodzi łatwo i szybko. Czwórka nie przynosi spektakularnych efektów, ale obficie wynagradza dyscyplinę, obowiązek i cierpliwość. Wprawdzie 4 niesie z sobą skłonności do depresji i pesymizmu, to pozwala jednak przetrwać najcięższe zmagania losu. Czwórka to liczba ludzi wykonujących ciężką pracę: robotników, rolników, górników, policjantów, żołnierzy, urzędników, służących, lokajów, sprzątaczek, mechaników itd. Dzień tygodnia to sobota, planeta Saturn, znak Raka i Koziorożca.

5-jest liczbą skłaniającą do zabawy, przyjemności, miłości i seksu. Wyraża sobą potrzebę twórczego działania, swobody, wolności, niezależności. Ludzie obdarzeni tą wibracją lubią rozmach, spektakularne działania, przepych, bogactwo, luksus. To liczba artystów, aktorów, piosenkarzy, poetów, malarzy, pisarzy. Piątka daje optymizm, poczucie humoru, potrzebę przyjemności życiowych, hedonizm, zbytek, rozrzutność. Piątka daje również popularność, sławę, bogactwo, ale może przynosić także pijaństwo, zarozumiałość, lenistwo, despotyzm i ekstremalne zachowania. Ludzie obdarzeni tą liczbą gromadzą wokół siebie ludzi, dlatego mogą sprawować stanowiska kierownicze. 5- to niedziela, Słońce, znak zodiaku Lwa.

6-oznacza wrażliwość, opiekuńczość, pracowitość, inteligencję, uczucia, miłość, ale bardziej w wersji platonicznej niż zmysłowej. Szóstka to liczba ludzi pracy, ciągle zagonionych, poświęcających się obowiązkom i powinnościom życiowym. Symbolizuje troskę o ciało, higienę, zdrowie, zdrowy styl życia, leczenie i profilaktykę leczniczą. Ludzie obdarzeni tą wibracją posiadają skłonność do opiekowania się innymi i służenia. To lekarze, pielęgniarki, nauczyciele, handlowcy, urzędnicy, dietetycy. Ludzie ci cenią sobie powinność, dyscyplinę, wierność. Są obowiązkowi i sumienni. Poświęcają się dla firmy, ale i dla własnej rodziny, bądź najbliższych. Liczbie tej przyporządkowany jest znak zodiaku Panny, oraz planeta Wenus.

7-jest liczbą duchowości i świętości. Liczba ta zachęca do poszukiwań religijnych i duchowych. Ludzie obdarzeni tą wibracją wykazują wielką wrażliwość i intuicję. Znajdziemy pośród nich wielu duchownych, muzyków, poetów, malarzy, filozofów. Ludzie ci są trochę nieobecni, oddaleni od rzeczywistości i realnego świata, zagłębieni w mistyczne i duchowe rozważania. Posiadają ogromne pokłady wrażliwości i współczucia. Chcą nieść pomoc i pociechę cierpiącym i samotnym. W negatywnej formie siódemka wzmacnia eskapizm, problemy psychiczne. Czasem pojawiają się pod wpływem tej wibracji skłonności samobójcze i nałogi. Liczbą tą włada Neptun i znak zodiaku Ryb.

8-to jakby przeciwieństwo siódemki, oznacza siłę, rozmach, potęgę. Ludzie pod jej wpływem wykazują dużą energię, pragnienie osiągnięcia sukcesu. Ciągnie ich do polityki, biznesu, władzy. Potrzebują spełnienia w realnym świecie i konkretnych osiągnięć. Są maksymalistami: albo wszystko, albo nic. Potrafią jednakże być bezlitośni i okrutni, gdy chodzi o osiągnięcie celu. Dlatego potrzebują mieć realną władzę, choćby to była mafia lub gang. W świecie polityki i biznesu lubią stać z boku i w cieniu. Nie potrzebują popularności, wystarczy, że wywierają wpływ na tych, którzy są na świeczniku. Ósemce patronuje Skorpion i planeta Pluton.

9-jest liczbą rozproszenia. W tej fazie człowiek nie zatrzymuje nic dla siebie, lecz oddaje to co ma najlepszego światu. Liczba ta zachęca do ciągłego ruchu i zmian. Ludzie urodzeni pod jej wpływem są ciągle w podróży, nie mogąc odnaleźć spokojnej przystani. Wibracja ta zachęca do zdobywania wiedzy, uczenia siebie i innych. To liczba podróżników, globtroterów, uczonych, mędrców, ale i prawników, nauczycieli, kaznodziei i kapłanów, teologów i filozofów. W tej fazie człowiek poświęca się dla wiedzy i dla dobra ludzkości, nie gromadząc dóbr i przywilejów. Dlatego występuje niebezpieczeństwo rozproszenia i braku spokoju. Wibracji tej patronuje Strzelec i Jowisz.

PIOTR GIBASZEWSKI

POZNAJ SWOJĄ WIBRACJĘ, CZYLI KRÓTKI KURS NUMEROLOGII (2)

Obok liczb zwykłych (od 1 do 9) w numerologii wyróżnia się także tzw. liczby mistrzowskie. Są to: 11, 22, 33 i 44. Liczby te jeśli pojawią się w portrecie numerologicznym znamionują wysoki poziom świadomości, duchowość, mądrość i wiedzę.

11 zwykle towarzyszy ludziom o wielkiej wrażliwości, posiadających kontakty z wyższymi siłami. To mistycy, prorocy, święci. Ale i osoby niezrównoważone duchowo i psychicznie, fanatycy, buntownicy, nawiedzeni guru.

22 to najpotężniejsza wibracja jaką znamy. Ludzie pod jej wpływem mają realny wpływ na światowe wydarzenia. To wielcy mędrcy, mistrzowie i uczeni. To ludzie stworzeni by być na czele przemian. Pionierzy, bohaterowie, przywódcy obdarzeni ogromnymi możliwościami i darami.

33 symbolizuje doskonałą harmonię, prawość, uczciwość. Ludzie obdarzeni jej wpływem posiadają niezwykłe poczucie piękna. Potrafią kochać z pełnym oddaniem i poświęceniem.

Kategoria: LICZBA (WIBRACJA) IMIENIA | Dodał: fiolka
Wyświetleń: 260 | Pobrań: 0 | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Imię *:
Email *:
Kod *:
| Główna |
| Rejestracja |
| Wejdź |
Menu witryny
Formularz logowania
Kategorie sekcji
LICZBA DROGI ŻYCIA [13]
LICZBA (WIBRACJA) IMIENIA [4]
Wyszukiwanie
Mini-czat
Przyjaciele witryny
 • Załóż darmową stronę
 • Internetowy pulpit
 • Darmowe gry online
 • Szkolenia wideo
 • Wszystkie znaczniki HTML
 • Zestawy przeglądarek
 • Statystyki

  Ogółem online: 1
  Gości: 1
  Użytkowników: 0
  Copyright MyCorp
  © 2019