Piątek, 2019-12-13, 10:37 AM                    
Jesteś zalogowany jako Gość | Grupa "Goście"Witaj Gość | RS
Smak chwil
Główna » Pliki » Cytaty » Tęsknota

Tęsknota
2015-03-22, 9:09 PM

 


 

Tęsknota to uczucie braku czegoś lub kogoś istotnego dla danej osoby. Często pojawia się odczuwanie niepokoju, smutku, zamyślenia. Im bardziej odczuwany jest brak kogoś/czegoś, tym bardziej wzmaga się cierpienie psychiczne. Powodami uczucia tęsknoty mogą być: brak wszelkiego kontaktu z bliskimi lub ograniczenie kontaktu z nimi, spowodowane obiektywną sytuacją losową, subiektywnym stanem psychicznym. Tęsknota odczuwana jest także w związku z pragnieniem posiadania partnera, potrzebą akceptacji i zrozumienia przez niego. Stan tęsknoty może być powodem popadnięcia w depresję.

Wikipedia

 

Tęsknota – jak sobie z nią radzić

 

Właśnie za kimś lub za czymś tęsknisz… Twoje myśli nieustannie krążą wokół jednego tematu. Tęsknota może być dość uciążliwym uczuciem, kiedy nie wiesz, jak sobie z nim poradzić. Odbiera ochotę do działania, zmusza do nieustannej refleksji i pogrąża w smutku. Dowiedz się, jak sobie z tym radzić.


Tęsknota z powodu rozłąki

 

Ukochana osoba akurat wyjechała, jest Ci źle i nie wiesz, co ze sobą zrobić. Krótkotrwała rozłąka to nie koniec świata! Wręcz przeciwnie potraktuj to jako czas tylko dla siebie. Najlepiej w tym czasie skupić się na swoich sprawach – może obowiązkach, które nieustannie odkładasz bądź przyjemnościach, które poprawią Ci nastrój. Możesz też zrobić coś zupełnie nowego – zapisać się na jakiś kurs, znaleźć nowe hobby, może od dawna coś chodziło Ci po głowie.

 


Musisz również uświadomić sobie, że obwinianie nieobecnego partnera lub partnerki za własne poczucie tęsknoty nie jest właściwym sposobem na uporanie się z tym uczuciem. Nie masz powodu, by atakować ukochaną osobę za to, że nie jest nieustannie przy Tobie. Dlatego też nie skupiaj całych swych myśli na tym, jak bardzo się złościsz i jak bardzo Ci źle. Taka postawa jest przede wszystkim niezwykle niedojrzała. Jeśli nagle nie potrafisz normalnie funkcjonować, może to świadczyć o Twoim uzależnieniu od drugiej osoby na co dzień. Zastanów się, co tak naprawdę odczuwasz i postaraj się kontrolować negatywne uczucia. Nie pozwól, by zatruwały one Twoje samopoczucie lub Waszą relację. Docenisz nieobecność ukochanej osoby, kiedy w końcu wróci i znowu będziecie razem!


Z tęsknoty pisze się wiersze

 

Tęsknota to odczucie, które można oswoić, nie musi ona oznaczać wylanych łez i niepotrzebnych pretensji. Dla wielu twórców to właśnie ona stała się inspiracją do stworzenia ich dzieł – poezji, obrazów, muzyki…


z tęsknoty pisze się wiersze

z bolesnej

drążącej śpiewny owoc ciała

patrząc na samotne palce

mogę wysnuć pięć poematów

dotykając moich napiętych ust

szepczę

i słowa - rozkołysane rytmem wielkiej wody

plotą się w wiersze

mokre

bardzo słono biegną poprzez twarz

 

H. Poświatowska

 

I trudno mi się przyznać,

że to wszystko nagle traci sens

gdy Ciebie nie ma.

Na głos nie wypowiem,

że tęskniłam gdy nie było Cię

trochę za długo.

 

A.Dąbrowska „Trudno mi się przyznać”


Może warto, więc przemienić swój smutek w coś kreatywnego!

 

Tęsknota za miłością

Będąc osobą samotną, często odczuwasz pewien brak, tęsknisz za tym, by móc z kimś dzielić każdy dzień. Pragniesz mieć u swego boku, osobę, do której się przytulisz, której się zwierzysz. Tęsknisz za miłością, za byciem w związku i ukochaną osobą. Chcesz bliskości, dotyku i towarzystwa.


Nie załamuj się jednak, jeśli na razie w Twoim życiu nie ma takiej osoby. To może się wkrótce odmienić. Nie warto się zbytnio zamartwiać, pamiętaj o sobie, rób wszystko, by być szczęśliwą i spełnioną osobą na co dzień. Miłość bez wątpienia wnosi wiele radości do naszego życia, jednak nie traktuj znalezienia miłości jako priorytetu, który odbierze Ci energię i chęć do robienia czegokolwiek innego. 

 
 
 
Kategoria: Tęsknota | Dodał: fiolka
Wyświetleń: 569 | Pobrań: 0 | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Imię *:
Email *:
Kod *:
| Główna |
| Rejestracja |
| Wejdź |
Menu witryny
Formularz logowania
Kategorie sekcji
Anioły [2]
Gniew [1]
Miłość [15]
Cytaty o muzyce
Muzyka [2]
Cytaty o muzyce
Nadzieja [2]
Tęsknota [7]
Cytaty o tęsknocie
Złote myśli [66]
Cytaty różne [50]
Samotność [3]
Cechy charakteru i osobowości [1]
Elwira Kamińska [1]
Róża [2]
Szczęście [2]
Książka [1]
Cytaty z piosenek [1]
Cytaty znanych skorpionów [1]
Kłótnia [1]
Morze [1]
Wyszukiwanie
Mini-czat
Przyjaciele witryny
 • Załóż darmową stronę
 • Internetowy pulpit
 • Darmowe gry online
 • Szkolenia wideo
 • Wszystkie znaczniki HTML
 • Zestawy przeglądarek
 • Statystyki

  Ogółem online: 1
  Gości: 1
  Użytkowników: 0
  Copyright MyCorp
  © 2019