Niedziela, 2019-12-15, 6:32 AM                    
Jesteś zalogowany jako Gość | Grupa "Goście"Witaj Gość | RS
Smak chwil
Główna » Artykuły » Moje artykuły

Czy kolor Twoich oczu działa na Twoją korzyść?

Czy kolor Twoich oczu działa na Twoją korzyść?

 

 

Może tytuł wydaje się absurdalny, bo co może zrobić człowiek, skoro natura dała mi oczy takie a nie inne? W zasadzie nic.
Podobnie nie może zrobić nic z tym, jak jego kolor oczu jest postrzegany, jak interpretowany i jak powiązany ze stereotypami... Jedynym rozwiązaniem wydają się szkła kontaktowe zmieniające kolor tęczówki.
Znam wiele osób, które z powodzeniem opanowały zmianę barwy oka w zależności od nastroju czy potrzeby sytuacji. Warto?
Przed decyzją przeczytajcie, co Wasz kolor oczu o Was mówi.

Wiesz, co sprawia, że jednym ludziom ufamy już od pierwszego wejrzenia, a innych boimy się jak ognia?
Wiesz  jakie myśli rodzą się w głowie osoby patrzącej Ci w oczy? Jak widzi Cię przyszły pracodawca czy potencjalny narzeczony?
Już odpowiadam:

Generalnie uważa się, że jeśli masz oczy:

1.Niebieskie
Jesteś: niezdecydowany, sentymentalny, wytrwały, nerwowy, uczuciowy, empatyczny, ale też leniwy. I łatwo ulegasz emocjom!

 

Twoje typowe dolegliwości to: bezsenność, ogólne osłabienie, kłopoty z żołądkiem, pęcherzem, częsty katar.
(Odmianą tego koloru oczu jest tak zwane fioletowe oko. Szczyciła się nim np. Elizabeth Taylor. Wrażenie to jest mieszaniną niebieskich i czerwonych odbić, występujące w zasadzie tylko u czarnowłosych osób.)
R e a s u m u j ą c:
Niebieskoocy nadają się do prac z ludźmi tzw. socjalnych (empatia) lub artystycznych. To świetni nauczyciele, ale raczej kiepscy z nich księgowi czy przedstawiciele handlowi ;)
Natomiast w damsko męskim świecie osoby takie maja moc przyciągania. Niebieskoocy zawsze kusili rzadkim kolorem tęczówki. Skutecznie! (mimo że większość ankietowanych uznała, że najmniej ufa właśnie niebieskookim).

2. Zielone

Jesteś: wierny, nieustępliwy, ciekawy życia; myślisz trzeźwo, ale nie brakuje Ci wyobraźni. Lubisz szaleństwa, masz silną wolę, budzisz szacunek i kochasz naturę.
Twoje dolegliwości to: meteopatia, kłopoty z pęcherzem i nerkami.

R e a s u m u j ą c:

Zielonooki pracownik to dobry materiał na menadżera lub negocjatora.  Równie dobrze może on być reporterem czy dyrektorem działu HR :)
Jako partner życiowy... Osoby o zielonych oczach ocenia się jako temperamentne i namiętne. Z założenie uważa się, że nie można się z nimi nudzić. I zawsze wydają się trochę... tajemnicze, bo jakby kocie :)

3. Brązowe lub piwne

Jesteś: wybitną indywidualnością, przebojowym przywódcą, radosny i opanowany. Masz przekorną naturę i gorące serce, choć w środku drzemie nieśmiałość. Potrafisz szybko się wyciszyć i łatwo odreagowujesz zmęczenie.
Twoje dolegliwości to: problemy z żołądkiem, jelitami, wątrobą i woreczkiem żółciowym.

R e a s u m u j ą c:

Ciemnooki pracownik to raczej materiał na organizatora niż bibliotekarza. Sprawdza się na stanowiskach wymagających ruchu i zmian. To świetny dziennikarz lub kierownik działu promocji. Poszukiwany w działach reklamy i... lokalnych ośrodkach kultury.
Jako partner życiowy... Osoby o brązowych oczach sprawiają wrażenie łagodnych i uległych. To przyciąga mężczyzn, choć bywa mylące ;) Ciemne oczy ukrywają przecież więcej niż jasne! A jednak (w świetle przeprowadzonych badań) osoby o takim kolorze tęczówki uważane są za najbardziej godne zaufania (!).

 

4. Szare

Jesteś samotnikiem. Jesteś również bardzo pracowity i wymagasz wiele zarówno od innych, jak i od siebie. Niech nikogo nie zmyli powyższy opis! Jesteś bowiem również wulkanem emocji - kochliwym i kochającym ruch. I nie znosisz rutyny!
Twoje dolegliwości to problemy z przemianą materii.

R e a s u m u j ą c:
Osoby o szarych oczach to świetni księgowi i dyrektorzy banków. Można na nich polegać i zawierzyć im najważniejsze sprawy. A to, że po jakimś czasie muszą zmienić prace, bo powtarzalność ich nuży... Trudno. Można przecież zatrudnić na to miejsce kolejnego szarookiego ;)
Na damsko męskiej stopie osoby o szarych oczach często tracą. Ten kolor uważa się za najmniej atrakcyjny, choć moim zdaniem jest the best! Takim ludziom łatwo zaufać. W ich oczach widać każdą emocję, więc wydaje się, że rzadko coś udają czy kłamią. Są uważani za dobrych partnerów i niezawodnych przyjaciół.

Wiecie już co widza inni patrząc Wam w oczy? Wiecie.
A wiecie co jeszcze zauważą? Źrenice. To dusza oka!

1. Pamiętajcie więc, że te rozszerzone - pomagają. Świadczą o dobrym nastroju, a także pozytywnych emocjach takich jak: euforia, zakochanie, miłość, sympatia, zafascynowanie, podniecenie, ekstaza... To dlatego bajkowe postacie mają wielkie źrenice - budzi to sympatię i rozczula. Z tego też powodu w starożytnym Rzymie kobiety zapuszczały do oczu wyciąg z trujących wilczych jagód. Miały wtedy wieeeelkie źrenice i wielką moc oddziaływania na męska wyobraźnię ;)
2. Zwężone źrenice to emocje takie jak: agresja, strach, złość, dyskomfort, brak zainteresowania (no chyba, że jesteście kotem, wtedy to oznaka zrelaksowania ;)). Lepiej więc chyba nie siadać "pod światło", żeby uniknąć takiego efektu ;)

A więc... Otwórzmy szeroko oczy i przyjrzyjmy się im w lustrze. Potem oczom swoich współpracowników i domowników. Sprawdza się?
Wnioski pozostawiam do samodzielnego wyciągnięcia :)

Alicja Sin

Kategoria: Moje artykuły | Dodał: fiolka (2014-03-26) W
Wyświetleń: 247 | Tagi: oczy | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Imię *:
Email *:
Kod *:
| Główna |
| Rejestracja |
| Wejdź |
Menu witryny
Formularz logowania
Kategorie sekcji
Moje artykuły [18]
Miłość [5]
Z internetu [1]
Przepisy kulinarne [7]
Humor [2]
Porady lekarskie [2]
Wyszukiwanie
Mini-czat
Przyjaciele witryny
 • Załóż darmową stronę
 • Internetowy pulpit
 • Darmowe gry online
 • Szkolenia wideo
 • Wszystkie znaczniki HTML
 • Zestawy przeglądarek
 • Statystyki

  Ogółem online: 1
  Gości: 1
  Użytkowników: 0
  Copyright MyCorp
  © 2019