Czwartek, 2018-10-18, 6:07 PM                    
Jesteś zalogowany jako Gość | Grupa "Goście"Witaj Gość | RS
Smak chwil
Główna » Pliki » Myśli, sentencje, cytaty, o A-Z » C, CZ, CH

C, CZ, CH
2013-11-01, 2:27 AM


Cza­sem trze­ba spaść na dno, aby z podwójną siłą wy­bić się na szczyt. Trze­ba jed­nak pa­miętać o tym, żeby po dnie nie pełzać zbyt długo, bo wte­dy nasze wy­bicie na szczyt może być o wiele, wiele słabsze...

 

Czy uważasz się za osobę życzliwą? Jeśli tak, to może nie być ci łatwo żyć w dzisiejszym świecie.

Dlaczego więc jest ona czymś tak rzadko spotykanym?

Kiedy ktoś traktuje nas nieżyczliwie, odbija się to na nas niekorzystnie.

 

Czasem w wyniku nierozważnego postępowania może nas zranić nawet ktoś z przyjaciół lub krewnych. Stres wynikający z kontaktów z ludźmi, którzy są nieuprzejmi — krzyczą na siebie i miotają przekleństwa — może przysparzać wielu zgryzot. Brak życzliwości u drugich niekiedy wzbudza wrogość w nas samych; w rezultacie możemy zacząć odpłacać im podobną monetą.

 

Czas zawsze upływa, minuta po minucie, sekunda po sekundzie. Wraz z czasem upływa nasze życie. Nikt tego nie zatrzyma. Jednakże, jedna rzecz jest w naszych rękach, a jest nią to, czy będziemy marnować ten czas, który mamy, czy nie, czy będziemy trwonić go w sposób negatywny, czy spożytkujemy go w konstruktywny sposób. Upływ czasu w naszym życiu jest taki sam dla nas wszystkich, jak również istnieje podstawowa równość pomiędzy tymi z nas, którzy są częścią tego czasu. Różnica leży w naszym stanie umysłu i motywacji.

 

Czy w ogóle możliwe, by jeden człowiek całkowicie zrozumiał drugiego?

Załóżmy, że poświęcamy dużo czasu na poznanie kogoś, bardzo się staramy, ale czy w rezultacie udaje nam się zbliżyć do prawdziwej istoty tej osoby? W jakim stopniu? Czy naprawdę wiemy coś ważnego o tych, których, jak nam się wydaje, dobrze znamy? (...)

 

Często się zdarza, że dopiero przyszłość pokazuje nam, ile coś było warte.

 

Ciekawość wyciąga z ukrycia odwagę i budzi ją. Ale w większości przypadków ciekawość od razu znika i odwaga musi dalej iść sama. Ciekawość przypomina wesołego kolegę, któremu nie można zaufać. Podpuści cię, ile może, potem w odpowiednim momencie się zmyje. A człowiek sam musi dalej sobie radzić, próbując zebrać się na odwagę.

 

Czasami zastanawiam się, czy coś jest jeszcze oczywiste? Czy jest jeszcze coś właściwego i błędnego? Dobrego i złego? Czy jest prawda i kłamstwo? Czy może wszystko jest względne? Pozostawione do interpretacji. Szare. Czasami musimy nagiąć prawdę. Zmienić ją. Bo stawiamy czoła rzeczom, które nas przerastają. A czasami pewne rzeczy po prostu nas dosięgają. Prawda nadal jest oczywista. Uwierz w to. Nawet, jeśli ta prawda jest trudna i zimna i bardziej bolesna, niż możesz to sobie wyobrazić. I nawet jeśli prawda jest bardziej okrutna niż niejedno kłamstwo.

 

Co jest ważniejsze? Kim się staniemy, czy jak się tym kimś staniemy?

 

Czasami ból stanowi tak dużą część naszego życia, że uważamy, że zawsze tak będzie. Bo nie możemy przypomnieć sobie czasów, gdy go nie było. Ale potem, pewnego dnia, czujemy coś innego. Coś miłego, bo wydaje się znajome. W tamtej chwili zdajemy sobie sprawę... że jesteśmy szczęśliwi. Szczęście przychodzi w różnych formach. W towarzystwie dobrych przyjaciół. W tym, co czujesz, gdy spełniasz kogoś marzenia. Albo w obietnicy przyszłej pomocy. W porządku jest pozwolić sobie na szczęście. Bo nigdy nie wiesz, jak ulotne to szczęście może być.

 

Czasami kiedy jesteś młody, myślisz, że nic nie może cię zranić. To jak bycie niewidzialnym. Całe twoje życie jest przed tobą i masz wielkie plany. Wielkie plany. Żeby znaleźć perfekcyjny związek. Kogoś, kto cię uzupełni. Ale gdy stajesz się starszy zdajesz sobie sprawę, że nie zawsze jest tak łatwo. Przed końcem swojego życia zdajesz sobie sprawę, jak proste były plany, które miałeś. Ponieważ na końcu kiedy patrzysz wstecz zamiast iść na przód, chcesz uwierzyć, że wykorzystasz najlepiej życie które ci dano. Chcesz, żeby to wszystko miało znaczenie...

 

Czasem romans komplikuje przyjaźń.

 

Chcę ci coś powiedzieć, synu. To najważniejsza rzecz. Miłość. Odnalezienie właściwej osoby, z którą spędzi się resztę życia. Wtedy cię dopada. Kiedy myślisz, że masz wybór. To miłość cię znajduje, nie ty ją. To ma mało wspólnego z przeznaczeniem i tym, co zapisane w gwiazdach, a wiele wspólnego z faktem, że kobiety są mądrzejsze od nas. I przebiegłe. Nigdy nie miałeś szans, ale jeśli chcesz wierzyć, że miałeś wybór, który miał znaczenie, to powiedziałbym, że dokonałeś słusznego.

 

Czy to nie ironia losu ... Czasami zdarza się, że czegoś bardzo mocno chcę i tego oczekuję ,wtedy  nic z tego nie wychodzi. A kiedy przestaje mi zależeć dostaje wszystko na co czekałam ...

 

Czasami leżę w trawie i wcale mnie nie widać. I świat wydaje się taaki piękny. A potem ktoś przychodzi i pyta: "Jak się dzisiaj czujesz?" I okazuje się, że okropnie.

 

Chcesz się dowiedzieć prawdy o sobie, pokłóć się z przyjacielem.

 

Chowaj grosinę na czarną godzinę.

 

Chromy cierpliwy dalej zajdzie niż zdrowy leniwy.

 

Co dzień człowiek mędrszy.

 

Co się odwlecze to nie uciecze.

 

Co w głupcu nawet nie zważają, to w mędrcu za występki mają.

 

Co zaszkodziło, to nauczyło.

 

Czego nie umiesz odmówić, daj pierwej, niż będą prosić.

 

Często w grób lezie, kto przed nim ucieka.

 

Człowiek człowiekowi zdrowie, żywot.

 

Człowiek rozumny nie waha się zmienić zdanie.

 

Człowiek się nie dla siebie rodzi, żyć mu też tytko sobie się nie godzi.

 

Czym kto wojuje, od tego ginie.

 

Czemu Cię nie ma na odległość ręki...

 

Chciałabym Ci powiedzieć,

jeżeli jesteś smutny z powodu nienawiści w świecie,

nie płacz i nie trać nadziei, ale zrób coś, nawet coś małego!

 

Ciekawa jestem jak daleko  w Twoich myślach jestem.

 

Choć nie przyjaźnimy się ze sobą prawie dwa lata to ja wciąż mam nasze zdjęcia. Nie mam siły ich usunąć. Tęsknie. Za wszystkimi przepłakanymi nocami w jej towarzystwie. Za wszystkimi dzikimi jazdami. Za tym, że byłyśmy ze sobą tak cholernie zżyte. Za tym, że nigdy nie pozwoliła, aby stała mi się jakakolwiek krzywda. Za tymi chwilami, kiedy płakałyśmy ze śmiechu do bólu brzucha. Za to, że potrafiłaś podejść i wyjebać każdemu kto choćby tylko krzywo na mnie spojrzał, nie mówiąc już o jakimkolwiek negatywnym określeniu w kierunku mojej osoby. Za tym, że jeżeli nam obydwóm podobał się jakiś chłopak, ty zostawiałaś go dla mnie, jak tylko zauważyłaś błysk w moich oczach, jaki pojawiał się, gdy tylko go ujrzałam, lecz zawsze powtarzałaś 'jak ją skrzywdzisz to Cię zajebie'. Za tym, że potrafiłyśmy w lato przesiadywać całą noc na podwórku, słuchać dołujących piosenek aż do świtu. Ale teraz już nas nie ma. Nie ma naszej przyjaźni. Nienawidzimy się. Spójrzmy prawdzie w oczy. Boli. Cholernie.

 

Czasami, patrząc w lustro ze zdziwieniem w oczach zadaję sobie pytanie: 'jak Ty kurwa dałaś radę?'. Patrzę na siebie i nie mogę uwierzyć w to, jak podniosłam się po tym wszystkim. Spoglądam na nadgarstki i dziwię się, że byłam tak silna, by nigdy nie przejechać po nich żyletką. Spoglądam na tabletki i nie potrafię uwierzyć w to, że nigdy nie wzięłam ich o kilka za dużo. Biorę wtedy głęboki oddech, i z uśmiechem na ustach cicho powtarzam sobie: ''to dla Niego - bo nigdy by nie chciał żebym się poddała !

 

Chcesz dostrzec Kon­trastów więcej W swoim świecie? Pocze­kaj do zmroku I za­pal świece… 

 

Chciejmy pamiętać, że nasz smutek i cierpienie w radość się obrócą i ze naszymi

cierpieniami możemy już dziś przynieść pomoc innym.

 

 Cierpliwość jest gorzka, ale jej owoce są słodkie.


Chociaż prawda to piękno, jednakże piękno nie musi być prawdą.


Chaos zawsze pokonuje porządek, gdyż jest lepiej zorganizowany.


(...) człowiek powinien mieć kogoś obok siebie, żeby mu demonstrować, jaki to jest niezależny i samodzielny.


Chodziło o coś innego – o tę lekcję, którą życie czasem wbija kijem do głowy: nie ty jedna obserwujesz świat. Inni ludzie to ludzie; kiedy ty się im przyglądasz, oni przyglądają się tobie; myślą o tobie, kiedy ty o nich myślisz. Świat nie wiruje wokół ciebie!

 

Człowiek widywał czasem takie rzeczy, po których nie mógł uwierzyć nie tylko w bogów, ale też w normalne człowieczeństwo i świadectwo własnych oczu.

 

Cokolwiek masz zamiar teraz robić, Perks, rób to jako ty. Dobrze czy źle, ale jako ty sama. Padnie za wiele kłamstw, a potem nagle nie ma już prawdy, do której można wrócić.

 

Co za sytuacja! Kto postawiłby znanego przestępcę na czele ważnej dziedziny działalności państwa? Oprócz, powiedzmy, przeciętnego wyborcy.

 

Czasami prawda pojawia się w rezultacie dodania kilku kłamstw i odjęcia ich od całości tego, co wiadomo.

 

Człowiek musiał podziwiać sposób, w jaki całkowicie niewinne słowa zostały okaleczone, zgwałcone, pozbawione wszelkiego prawdziwego znaczenia i przyzwoitości, a następnie posłane na ulicę, by pracować dla Reachera Gilta, chociaż „synergicznie” prawdopodobnie każde od początku było dziwką.


Cier­pienie spra­wia, że sta­jemy się trwal­si, sil­niej­si i od­porniej­si na ból psychiczny. Ale jeśli za dużo cier­pi­my sta­jemy się bez­względni i zbyt od­porni na uczu­cia innych. 

 

Cier­pienie jest łat­we, nad szczęściem trze­ba popracować.


Czas jest zbyt wolny dla tych, którzy czekają ... zbyt szybki dla tych, którzy boją się ... zbyt długi dla tych, którzy się smucić ... zbyt krótki dla tych, którzy się weselą ... ale dla tych, którzy kochają czas jest szczęśliwy.


Ciało jest tylko powłoką skrywającą prawdziwe bogactwo-naszą duszę.


Co dzień człowiek mędrszy.


Co się odwlecze to nie uciecze.


Co w głupcu nawet nie zważają, to w mędrcu za występki mają.


Co zaszkodziło, to nauczyło.


Czas, nie leczy ran, Pozostają blizny. Choć krzyczą - Nigdy nie mów nigdy, Wytrych miej do zatrzaśniętych bram.


Czasem lepiej milczeć niż mówić innym co czujesz. To tylko bardziej boli, gdy masz świadomość, że oni Cię słyszą, ale nikt do końca nie jest w stanie zrozumieć ...


Czasami duszy ludzkiej potrzeba, szalonych wichrów, grzmotów i burz.


Czasami ciszy i ciszy bez końca… Czasami kilka ciepłych, serdecznych słów...


Czasami lepiej jest milczeć, niż mówić innym co czujesz. To tylko bardziej boli, gdy masz świadomość, że oni Cię słyszą, ale nikt do końca nie jest w stanie zrozumieć, co przeżywasz.


Czasem więcej dobrego może zrobić jeden serdeczny uśmiech, dobre, życzliwe słowo, aniżeli bogaty dar pochmurnego dawcy.


Czego nie umiesz odmówić, daj pierwej, niż będą prosić.


Często w grób lezie, kto przed nim ucieka.


Człowiek człowiekowi zdrowie, żywot.


Człowiek rozumny nie waha się zmienić zdanie.


Człowiek się nie dla siebie rodzi, żyć mu też tytko sobie się nie godzi.


Czym kto wojuje, od tego ginie.


Chcesz się dowiedzieć prawdy o sobie, pokłóć się z przyjacielem.


Chowaj grosinę na czarną godzinę.


Chromy cierpliwy dalej zajdzie niż zdrowy leniwy.


Cisza jest tylko brakiem hałasu.

 

Człowiek nie ma władzy nawet nad własnym życiem…

 

Człowiek nigdzie naprawdę nie był, póki nie wróci do domu.

 

Czasem życie bywa strasznie, okropnie ironiczne. Podsuwa nam pod nos, to, czego pragniemy, a jednocześnie nie pozwala tego wziąć.

 

Czas przemija, ludzie się zmieniają, ale marzenia pozostaną.

 

 Czasem kiedy trafiasz na mur rzeczywistości, po prostu nie ma sposobu, żeby go obejść.

 

Czekam aż przeznaczenie pchnie nas w swoje ramiona.

 

 Człowiek taki już jest, zastępuje strachem większą część swoich emocji.

 

Cier­pienie nie wy­biera. Ono losuje.

 

Cokolwiek by się nie stało poradzę sobie sama.

 

- Co robisz?

- Oddycham, często to robię.

 

Chłopcy nie mają uczuć. Mają mięśnie.

 

Chcesz byś szczęśliwy przez chwilę ? Zemścij się? Chcesz być szczęśliwy zawsze ? Przebacz.

 

Cudowny moment, gdy można w końcu odetchnąć z ulgą, że odeszły problemy.

 

Co to znaczy kochać mężczyznę? To znaczy kochać go na przekór sobie, na

przekór niemu, na przekór całemu światu. To znaczy kochać go w sposób,

na który nikt nie ma wpływu. Kocham twoje pragnienia, a nawet awersje,

kocham ból, jaki mi zadajesz, ból, którego nie odczuwam jako bólu, ból, o

którym od razu zapominam, który nie pozostawia śladów. Kochać to znaczy

mieć tę wytrzymałość, która pozwala przechodzić przez wszystkie stany,

od cierpienia do radości, z tą samą intensywnością

 

Człowiek zbyt późno pojmuje, o co naprawdę warto walczyć.

 

Choć masz prawie dwa metry nie dorastasz mi do pięt.

 

Czasem radość jest źródłem twojego uśmiechu, ale czasem twój uśmiech może stać się źródłem twojej radości.

 

Czasami boli i płyną łzy jak Nil.

 

Czasami lepiej jest milczeć niż mówić innym co czujesz To tylko bardziej boli, gdy masz świadomość, że oni Cię słyszą ale nikt do końca nie jest w stanie zrozumieć co przeżywać.

 

 Czasem szczęśliwą serię przerywa zimny życia prysznic.

 

Czasami czuję się jak by ktoś kierował moim życiem, mną moją duszą i używa słów których ja bym nie chciała użyć. Rani ludzi, kłamie, robi to co ja bym nie zrobiła.

Po czym znowu jestem sobą i dochodzi do mnie jak cierpią moi bliscy. A ja nie jestem wstanie tego wyjaśnić, przepraszam nie wystarczy…

 

Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na nie ?

 

Czytamy w łóżku, ponieważ czytanie jest połową drogi miedzy życiem a snem.Kategoria: C, CZ, CH | Dodał: fiolka | Tagi: cytaty
Wyświetleń: 434 | Pobrań: 0 | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Imię *:
Email *:
Kod *:
| Główna |
| Rejestracja |
| Wejdź |
Menu witryny
Formularz logowania
Kategorie sekcji
A [1]
B [1]
C, CZ, CH [2]
D [1]
E [1]
F [1]
G [1]
H [1]
I [1]
J [1]
K [1]
L [1]
Ł [0]
M [1]
N [2]
O [1]
P [2]
R, RZ [1]
S, Ś, SZ [1]
T [1]
U [1]
W [1]
Z, Ź, Ż [2]
Wyszukiwanie
Mini-czat
Przyjaciele witryny
 • Załóż darmową stronę
 • Internetowy pulpit
 • Darmowe gry online
 • Szkolenia wideo
 • Wszystkie znaczniki HTML
 • Zestawy przeglądarek
 • Statystyki

  Ogółem online: 7
  Gości: 7
  Użytkowników: 0
  Copyright MyCorp
  © 2018