Wtorek, 2019-11-12, 8:59 AM                    
Jesteś zalogowany jako Gość | Grupa "Goście"Witaj Gość | RS
Smak chwil
Główna » Pliki » Znaczenie imion » K

Kacper
2013-12-22, 5:24 AM

Kacper

Pochodzenie i znaczenie imienia Kacper

Jest to imię męskie pochodzenia perskiego (pers. Gathaspar). Pochodzi od słowa oznaczającego podskarbiego, stróża lub wspaniałego. Prawdopodobnie tak miał na imię jeden z trzech mędrców, królów z Nowego Testamentu.


Wielki optymizm Kacpra powoduje, że nie imają się go żadne poważniejsze troski, a także udaje mu się omijać problemy.
Nie trzeba chyba dodawać, że ma zbawienny wpływ na swe otoczenie i ludzie szukają jego towarzystwa ilekroć potrzebują pocieszenia czy rozweselania. On im to chętnie zapewnia i wcale nie musi się starać, wystarczy na niego popatrzeć, by poprawić sobie humor, taki jest radosny, niezależnie od okoliczności.  Zawsze potrafi w każdej sytuacji dostrzec jasne strony i głośno o tym mówi, sprawiając, ze ludziom udziela się jego nieposkromiony entuzjazm. Ma także nieprzeciętny intelekt i jest niezwykle przenikliwy – mało jest rzeczy, które można skutecznie przed nim ukryć, dlatego jego znajomi wiedzą, że oszukiwanie go nie ma sensu, bo i tak prędzej czy później wszystkiego się domyśli. Wyraża się niezwykle precyzyjnie, dzięki czemu wszyscy go rozumieją, nie ma więc żadnych problemów z komunikacją, a ponadto umie jasno formułować swoje oczekiwania względem innych osób.

Rozchwytywany optymista

Jest bardzo towarzyski, ludzie szalenie go lubią, także za to, że jest zawsze chętny do pomocy i nigdy komu nie odmawia w potrzebie. Jest też bardzo pokojowo nastawiony. Woli raczej ustąpić, tracąc na tym, nawet gdy to on ma rację, aniżeli dać się komuś sprowokować i zaangażować się w konflikt. W walce o jakąś słuszną sprawę gotów jest znosić przykrości i patrzeć na niegodziwość innych, bo wie, że i tak to on i jego szlachetne idee odniosą w końcu zwycięstwo. Nie można jednak w żadnym wypadku zarzucić mu obojętności, bo przeciwnie, jest bardzo wrażliwy i wiele spraw mocno leży mu na sercu.  Gdziekolwiek się pojawia, od razu wzbudza nie tylko sympatię, ale też zaufanie i nie wiadomo, jak to robi, że ludzie od razu są gotowi powierzyć mu swój los. Jest jednak bardzo ostrożny kiedy ma obdarzyć kogoś swoim zaufaniem i najpierw musi przekonać się, czy osoba owa jest tego warta, bo uważa, że nie może sobie pozwolić na pomyłkę, która mogłaby go zbyt drogo kosztować.

Ma doskonałe maniery

Jest bardzo taktowny, zawsze wie, jak się zachować i nie zdarza się, by musiał uciekać się do przemocy czy jakichś niekulturalnych zachowań. Przeciwnie, jest bardzo elegancki i prezentuje doskonałe maniery, co tym bardziej powoduje, że ludzie go lubią i szanują. Chętnie także bywa mediatorem w cudzych sporach, gdyż umiejętnie negocjuje i zawsze potrafi pogodzić zwaśnione strony. Jego mocną stroną jest wielkie poczucie humoru, jakie posiada, a co więcej, umie też śmiać się sam z siebie i chętnie to robi, co powoduje, że jest postrzegany jako osoba swojska i bezpretensjonalna. Ponadto ważne jest to, iż nie zmienia się to u niego wraz z podnoszeniem się jego statusu społecznego czy stanu majątkowego i nawet po osiągnięciu sukcesu jest tak samo sympatycznym i miłym w obejściu, swojskim człowiekiem, z którym każdy może i chce pogawędzić.

Rodzina jest dla niego wszystkim

Z obowiązków męża i ojca wywiązuje się wprost doskonale. Jest bardzo kochający, troskliwy i dobro swych bliskich daleko przedkłada nad swe własne, więc jest gotów całkowicie się poświęcić, by jego bliskim żyło się jak najlepiej.


Imię Kacper

 • szczęśliwy kamień: chryzopraz
 • planeta: jowisz
 • szczęśliwa liczba: 9
 • znaczenie: „dostojny”
 • pochodzenie: perskie
 • znak zodiaku: lew
 • szczęśliwy kolor: zielony

Kacper imieniny

 • 6 stycznia
 • 18 maja
 • 12 czerwca
 • 26 września

Kacper zdrobnienia

 • Kacperula, Kapserek, Kacyk, Kacpyk, Kaspi, Kasparo, Kas, Kakuś, Kapsel, Kacpis, Kafel, Kaper, Kacpereczek, Kacpux, Kasio, Kaspo, Kapka, Kacor, Kacpero, Kapiś, Kacperski, Kaka, Kacy, Kacperek, Kapu, Kapiszon, Kasprowy, Kacpi, Kacperoski, Kaspro, Kacperiusz, Kaspian, Kacus, Kapcio, Kapel, Kacperro, Kaci, Kacperowski, Kacperuń, Kacpung, Kacprula, Krapuś, Kacpuch, Kacpurek, Kacpruś, Kacio, Kacperuś, Peruś, Peluś, Kapik, Kacperczak, Kaspiś, Pelek, Kapi, Kapa, Kacperuszek, Kapeć, Kacperucha, Kacpuś, Preson, Kacperzyna, Kaczy, Perek, Kiprunio, Kapec, Kacpuszek, Kaspersky, Kacprzasty, Kapsio, Kacperos, Kacpa, Kopciu

Znane osoby o imieniu Kacper

 • Kacper Kochanowski — podstarości radomski pisarz ziemski sandomierski
 • Kacper Kuszewski — polski aktor
 • Gaspare Spontini
 • Kasper Bøgelund — duński piłkarz
 • Caspar Abel — niemiecki teolog, historyk i poeta
 • Gaspard-Théodore-Ignace de la Fontaine — luksemburski polityk i prawnik
 • Gaspar da Gama — podróżnik
 • Kacper Vaz — japoński męczennik, błogosławiony
 • Caspar David Friedrich — malarz
 • Kasper Niesiecki — heraldyk polski, jezuita
 • Kasper del Bufalo — święty, kapłan
 • Kacper Kobyliński — ksiądz, społecznik


Odpowiedniki imienia Kacper w różnych językach
łacina — Gasparus
angielski — Caspar, Jasper, Casper, Gaspar
czeski - Kašpar
duński — Kasper
fiński - Kasperi
francuski — Gaspard
hiszpański — Gaspar
litewski - Kasparas
łotewski — Gaspars
niemiecki — Kaspar


Numerologia imienia Kacper
Liczba imienia Kacper wynosi 9

Znaczenie liczby imienia Kacper
Główne cechy charakteru liczby imienia 9
Numerologiczna 9 wzmacnia niezależność poglądów, podkreśla podporządkowanie się wielkiej idei. Typowej Dziewiątce w działaniu towarzyszy życiowa mądrość oraz wielka wiedza życiowa. Liczba imienia 9 daje wrażliwość i uczuciowość, a także bardzo rozwiniętą intuicję. Uaktywnia się też przestrzeń życia na granicy świata realnego i duchowego. Dziewiątkę cechuje zdolność do poświęceń własnych korzyści dla celów wyższych, widoczne są inklinacje religijne i mistyczne. Numerologiczna Dziewiątka posiada wielki potencjał duchowy.

Zawody preferowane dla liczby imienia 9
Twórcze, wykorzystujące naturalne predyspozycje Dziewiątki, np. psycholog, psychiatra, duchowny, plastyk, muzyk, itp.

Żywioły liczby imienia
Natura numerologicznej Dziewiątki odpowiada sile połączonych żywiołów wody i ziemi. Woda zasila energią życiową płodną ziemię. Ta daje obfity plon. Woda idealnie wypełnia wszystkie szczeliny ziemi, tworząc doskonałe i harmonijne połączenie. Woda niesie życie, a ziemia daje wzrost. Woda kojarzy się z duchem, a ziemia z materią.

Planety liczby imienia 9
Numerologiczne Dziewiątki planetarnie łączą się z wpływem Neptuna i Urana. Neptun i Uran to planety, które związane są z przestrzenią działania niematerialnego. Istotne są różne idee i głęboka wiara w sens tego, co się robi. Te planety sprzyjają oderwaniu się od sfery materialnej świata.

Pory roku sprzyjające liczbie imienia 9
schyłek zimy i jesień

Miesiące szczęśliwe dla liczby imienia 9
luty, marzec i listopad

Dni pomyślne dla liczby imienia 9
czwartek

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 9
To te, które po redukcji numerologicznej dadzą 7 lub 8. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

Metale odpowiednie dla liczby imienia 9
stopy różnych metali, cyna

Kamienie szczęśliwe dla liczby imienia 9
bawole oko, lapis lazuli

Kolory wzmacniające liczbę imienia 9
fioletowy i lazurowy

Tonacja mantry medytacyjnej, dźwięk liczby imienia 9
ton c

Amulety roślinne liczby imienia 9
lotos, knieć błotna, winorośl

Drzewa liczby imienia 9
wierzba, lipa

Zwierzęcy przewodnicy liczby imienia 9
waleń szary, koń, kameleon

Runy liczby imienia 9
algiz, ingwaz

Zapachy oczyszczające i wzmacniające liczbę imienia 9
opium, kadzidło, kozłek lekarski

Miejsca istotne dla liczby imienia 9
galerie i pracownie artystyczne, miejsca tajemnicze, labirynty, świątynie, placówki i misje zagraniczne, laboratoria chemiczne i instytuty badawcze

Pomyślny kierunek dla liczby imienia 9
północny-zachód

Życie rodzinne liczby imienia 9
Dziewiątka to doskonały kandydat do budowania szczęśliwego życia rodzinnego.

Rozwój liczby imienia 9
Istotny okres w życiu Dziewiątki to czas jego podsumowania i późna starość.

Dopasowanie imion
Dopasowanie numerologiczne imion jest ważne, ponieważ wyrażane przez nie wartości numerologiczne posiadają swoją indywidualną wibrację. Ta wibracja ma określone oddziaływanie na osobę, która używa imienia, oraz na jej otoczenie. Odpowiednie, numerologiczne dopasowanie imienia ułatwia samorealizację w życiu, jak i wpływa na budowanie harmonijnych relacji z innymi. Poprawia samopoczucie i zdrowie.

Imię Kacper współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 7 lub 8. Mistyczna Siódemka z pewnością odnajdzie wspólny język z Dziewiątką. Obydwie wibracje posiadają wiele cech wspólnych. Ósemka, może wnieść do życia Dziewiątki nieco praktycyzmu i konkretów.

Idealny znak zodiaku dla imienia Kacper
Imię Kacper jest idealne dla urodzonych w znaku Raka, Skorpiona, Wodnika i Ryb. Rak, Wodnik i Skorpion w astrologii należą do żywiołu wody. Żywioł wody wzmacnia rolę intuicji, wrażliwości oraz empatii. Wodnik związany jest z ideami i abstrakcyjnym myśleniem.

Jakie jest dziecko o imieniu Kacper
Osoby noszące imię Kacper w dzieciństwie są silnie zżyte z rodziną. Liczy się nie tylko rodzina, ale i wartości, które ona z sobą niesie. Dziecko-domator – to sformułowanie trafnie opisuje typ usposobienia oraz widoczne upodobania. Osoby o tym imieniu w młodości chętnie przebywają w dobrze znanych miejscach. Źle natomiast znoszą samotność. W młodości szukają towarzystwa mądrych osób, lecz uczucia grają pierwszorzędną rolę.

Schyłek życia i starość osoby noszącej imię Kacper
Schyłek życia osoby o imieniu Kacper będzie pogodny i spędzony w rodzinnym gronie. Troskliwa opieka i poczucie bezpieczeństwa jest normą w tym przypadku. Pojawiają się tendencje opiekuńcze i zajęcie innymi, również często zwierzętami. Widoczne jest dobre porozumienie z otoczeniem i zgoda z samym sobą.

Jaki jest dorosły o imieniu Kacper w życiu prywatnym, w związkach, w życiu zawodowym
Praca
Czas aktywności zawodowej osób o imieniu Kacper będzie opierał się na umiejętności budowania dobrych relacji z otoczeniem. Są zadatki by wiele osiągnąć. W pracy Kacper może liczyć na uśmiech losu i silnych sprzymierzeńców, a mądrość i uczciwość będą dewizą zawodową. Nieraz pojawią się korzystne propozycje. Imię Kacper niesie z sobą dobre rokowania na awans społeczny.

Aktywność
Imię Kacper skłania do aktywnego działania. Ujawnia się wielka umiejętność do rozumienia motywów postępowania innych i wybaczania doznanych krzywd.

Psychika i pobudliwość
Kacper to imię dla altruistów i filantropów. Obdarza zdolnościami profetycznymi i dobrym rozumieniem wielu zależności oraz niuansów życiowych.

Inteligencja
Nikt tak jak Kacper nie rozumie działania ukrytej natury rzeczy.

Intuicja
Droga życiowa osób o imieniu Kacper podlega transformacji w zgodzie z wewnętrznymi odczuciami.

Uczuciowość i emocjonalność
Kompasem, który określa drogę osobom noszących imię Kacper, jest intuicja i uczucia. Emocje są ukryte w bogatym wnętrzu osób o tym imieniu. Ważne są dla nich silne więzi uczuciowe z bliskimi osobami.

Seksualność i zmysłowość
W miłości i w łóżku osoby o tym imieniu są romantyczne oraz zmysłowe. Kacper ceni delikatność i wszechstronność. Dla osiągnięcia satysfakcji seksualnej konieczna jest długa gra wstępna.

Zdrowie
Imię Kacper daje kruche zdrowie i niestety słabą psychikę. Złe samopoczucie może wpłynąć na kondycję fizyczną i witalność.

Związek partnerski
Związek partnerski dla osób noszących imię Kacper to przede wszystkim symbioza na poziomie duchowym. Partnerzy życiowi powinni rozumieć zawiłą naturę osób o tym imieniu i umiejętnie dopasowywać się do nich. Kacper kocha szczerze i do końca.

Kategoria: K | Dodał: fiolka
Wyświetleń: 416 | Pobrań: 0 | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Imię *:
Email *:
Kod *:
| Główna |
| Rejestracja |
| Wejdź |
Menu witryny
Formularz logowania
Kategorie sekcji
A [2]
B [2]
C [1]
D [1]
E [1]
F [1]
G [2]
H [1]
I [1]
J [1]
K [4]
L,Ł [3]
M [3]
N [1]
O [1]
P [1]
R [1]
S [2]
T [1]
U [1]
W, V [2]
Z,Ż [2]
Wyszukiwanie
Mini-czat
Przyjaciele witryny
 • Załóż darmową stronę
 • Internetowy pulpit
 • Darmowe gry online
 • Szkolenia wideo
 • Wszystkie znaczniki HTML
 • Zestawy przeglądarek
 • Statystyki

  Ogółem online: 2
  Gości: 2
  Użytkowników: 0
  Copyright MyCorp
  © 2019