Niedziela, 2019-12-15, 4:59 AM                    
Jesteś zalogowany jako Gość | Grupa "Goście"Witaj Gość | RS
Smak chwil
Główna » Pliki » Dodatki na strony » Przydatne do prowadzenia stron

Generatory tła
2015-03-17, 11:25 PM
 
 
 
 

Generatory tła

 

   
,,.

Stripemania -

generator teł paskowych. Wykonujemy tło z pasków pionowych, poziomych i ukośnych.

 
 

Dotter -

generator teł kropkowych.
Tym generatorem wykonujemy tło z zanikających kropek. Masz możliwość użycia paru kolorów.

 

Colour lovers -

całkiem inny i zarazem ciekawy generator. Wykonujemy tło z wybranego schematu oraz dobranych kolorów.

 

Striped backgrounds -

mamy możliwość wykonania, wygenerowanie tła z pionowych pasków,
z  kilku kolorów .

 

Stripe Generator -

bardziej zaawansowany generator teł paskowych. Dodano wiięcej funkcji.

 

Generator tła w paski-

Tło w paski (lub kratkę) jest jednym z najprostszych możliwych rodzajów tła, lecz jednocześnie - często najbardziej eleganckim i użytecznym. Ten generator pozwala stworzyć tego typu tło w kilku kliknięciach, przy pełnym podglądzie na żywo, z możliwością natychmiastowego umieszczenia na blogu / profilu lub też ściągnięcia.

 

promieniste -

Ten generator pozwala - poprzez wybór kilku kolorów - na stworzenie zaawansowanego tła promienistego w stylu vintage. Poza podstawowym efektem, do dyspozycji jest masa dodatkowych opcji - od różnych cieni i gradientów po realistyczne teksturowanie i wydrapywanie.

 


bgpatterns-

 

Innym sposobem wypełnienia tła strony jest umieszczenie na nim powielających się elementów. BgPatterns oferuje kreator, w którym wybieramy symbol, który ma zostać umieszczony w tle z listy 68 elementów. Można ustawić jego przezroczystość, umiejscowienie, rozmiar, kolor tła i symbolu i gramaturę powierzchni. W efekcie dostajemy plik PNG o rozmiarze ok. 23 KB gotowy do umieszczenia na stronie.

 

repperpatterns-

W odróżnieniu od innych przedstawionych kreatorów Repper jest płatny. Na stronie znajdziemy jednak darmowe demo, które pozwala zobaczyć, jak działa to narzędzie i czy będzie nam odpowiadać. Kosztuje 43 dolary.

Pozwala tworzyć wzory na podstawie dostarczonego zdjęcia. Generuje coś na kształt kalejdoskopu, w którym cechy zdjęcia ustępują nowemu kształtowi i formie. Zdecydowanie trzeba wypróbować to narzędzie, jeśli chcesz stworzyć oryginalne i atrakcyjne tło dla strony, dalej korzystając z kreatora.

 

freshgenerator.com-

Żaden z generatorów nie jest tak niepozorny jak FreshGenerator. Zdecydowanie nie wygląda nowocześnie. Jednak jeśli spojrzysz w dział przykładów, zobaczysz, że pozwala tworzyć nowoczesne pola na stronę z gradientowym tłem - takie jak ma YouTube, Firefox czy eBay. Nadaje się więc do tworzenia przycisków i gradientowych zakładek. Wbrew pozorom nie wymaga długich eksperymentów, abyśmy mogli osiągnąć dobre efekty

 

backgrounds-

Kreator trochę bardziej dopracowany wizualnie niż FreshGenerator. Oferuje 12 gotowych stylów boksów z zaokrąglonymi rogami. Można ustalić wielkość boksu, dosyć szczegółowo parametry tekstu (odstępy, wyrównanie), rozmiary poszczególnych narożników, kolory tła i krawędzi.

 

reflectionmaker-

Przygotowanie udanego refleksu opakowania produktu nie jest zadaniem łatwym, chociaż jest wiele poradników, jak zrobić to w popularnych edytorach graficznych. Strona ReflectionMaker uwalania nas od potrzeby refleksji nad poradnikami i zrobi refleks samemu. Wystarczy podać zdjęcie, rozmiar refleksu i kolor tła i już można pobrać gotowy plik graficzny z odbiciem i umieścić na stronie.

 

web20badges-

Czy chcesz użytkownikom dawać odznaki, podobnie jak StackOverflow, nagradzając ich za aktywność i budując zaangażowanie wedle popularnej ostatnio metody grywalizacji? Z pomocą przyjdzie Web20Badges wyposażony w opcje zmiany tekstu, czcionki, rozmiaru, koloru i nachylenia tekstu.

 

quickribbon-

Czasem chcesz zasygnalizować coś odwiedzającym, np. wydałeś nową wersję produktu albo masz dodatkowe informacje dla ciekawych. Quick Ribbon generuje przepaskę na prawy róg strony. Dostępnych jest kilka stylów krawędzi opaski: ząbkowana, prosta, zaokrąglona i schodkowa.

Można wybrać kolory gradientu przepaski, wyświetlany tekst, czcionkę, jej kolor i rozmiar. Po podaniu linku, który ma zostać otwarty po kliknięciu przepaski, powstaje kod JS - wystarczy go wkleić na stronę, aby magia zadziałała.

 

tabsgenerator.com-

Kiedyś na stronach modne były menu zbudowane z zakładek, jak w książce telefonicznej. Jeszcze do niedawna projektanci radzili, aby właśnie ich używać. Niestety, branża poszła w innym kierunku i stosuje się zamiast zaokrąglonych zakładek przyciski i prostokątne menu. No cóż... każda cywilizacja trafia czasem w ślepy zaułek.

Gdy zakładki znowu wrócą do łask, przypomnij sobie o TabsGeneratorze. Można zmieniać w nim kolor, rozmiary, zaokrąglenie i orientację zakładki. Brakuje co prawda też dodawania tekstu, ale gotowa zakładka bez godzin spędzonych w Photoshopie to zawsze coś.

 

cooltext -

Strona CoolText zawiera czcionki, generator przycisków i log. Jednak ze wszystkiego to właśnie generator logo jest najciekawszy. Znajdziesz tam 39 stylów logo, z których część trąci myszką. Ale niektóre są naprawdę atrakcyjne, np. Glowing Steel.

Po wybraniu stylu możesz wprowadzić swój tekst (w testowanej czcionce były polskie znaki), rozmiar i dodatkowe ustawienia. Plikiem wynikowym generatora jest PNG, GIF, JPG, XCF (Gimp) i PSD (Photoshop).

 

creatr-

Podobnie do CoolText LogoCreator generuje logo w pięciu wariantach, z czego jeden nawiązuje do standardowego logo Google, a inny do logo Yahoo. Możesz wybrać czcionkę i jej rozmiar. W logo z obiciem można wybrać rozmiar i styl odbicia.

W wersji logo z odznaką można wybrać jeden z czterech różnych kształtów i wprowadzić tekst w środku np. „beta" i wybrać kolory tła. Wyboru nie ma zbyt dużego, ale logotypy są na tyle estetyczne, że warto o tym kreatorze pamiętać.

 

favicon.cc-

Jeśli zdjęcia i loga nie skalują się dobrze do rozmiaru 16x16, możesz samemu przygotować odpowiedni plik. Na stronie znajdziesz generator ikony, gdzie tak jak w Paincie, rysujesz ikonę, ale w odróżnieniu od tego programu widzisz od razu efekt w podglądzie w pasku przeglądarki.

Edytor pozwala wybrać kolor ołówka, poziom przezroczystości. Dostępna jest też gumka, pobierak koloru i narzędzie do przesuwania całej zawartości ikony.

Niepozorna opcja poniżej pozwala włączyć tryb edycji animacji. Favikona może być bowiem animowana. W edytorze rysujemy kolejne ramki i tak jak wcześniej od razu widzimy podgląd animowanej ikony w pasku przeglądarki.

 

3d-pack-

Sprzedaż książki, płyty CD albo DVD wiąże się z potrzebą dobrego wyeksponowania produktu. Stworzenie atrakcyjnego opakowania nie jest zadaniem łatwym. Zdjęcia nie wychodzą na stronie tak dobrze, jak byśmy tego chcieli.

3D-Pack pozwala wygenerować wygląd książki albo opakowania płyty na postawie dostarczonych zdjęć okładki, krawędzi bocznej i strony tylnej. Okładkę można obracać i zrobić jej zdjęcie w odpowiednim momencie, eksportując efekt do pliku PNG, JPG albo GIF. Okładka prezentuje się naprawdę atrakcyjne.

 

generateit-

Umieszczenie e-maila na stronie internetowej w czystej postaci jest jak zaproszenie do mieszkania wszystkich marketingowców świata. Nic więc dziwnego, że powstały mniej i bardziej wyrafinowane metody zapobiegające przed zdobyciem adresu e-mail przez spamerów przemierzających strony za pomocą odpowiednich robotów.

E-mail to Image Generator rozwiązuje problem przez wyrenderowanie obrazka zawierającego adres e-mail. Użytkownik może z łatwością zapamiętać adres i wpisać w adres e-maila, ale roboty nie pobiorą adresu z obrazka (przynajmniej większość z nich, niektóre wyrafinowane roboty i mechaniczne turki wszystko wyciągną).

 

dynamicdrive-

Favikona znajduje się na lewo od adresu strony internetowej. Dla posiadacza strony to ważne miejsce, gdzie może umieścić identyfikację wizualną serwisu. Prezentowana strona wczytuje dostarczony plik graficzny o dowolnej wielkości, przeskalowuje go do wielkości favikony i pozwala pobrać w formacie .ICO.

Po umieszczeniu pliku na serwerze i dodając zgodnie z instrukcja odpowiednią definicję meta, zacznie wyświetlać się ikona. Na stronie FavIcon można podejrzeć, jak będzie wyglądać nowa ikona w pasku przeglądarki, zanim faktycznie wrzucimy ją na stronę. Jest też możliwość złączenia jej z 32-pikselową i 48-pikselową ikoną na pulpit Windows. Jednak na stronę lepiej z powodu wydajności wrzucić samą ikonę o rozmiarze 16x16.

 

bomomo-

Można go wykorzystać bez konieczności rejestrowania w serwisie, instalowania czy dokonywania płatności.
Obsługa generatora jest bardzo prosta, a funkcji jest wiele. Wystarczy z dołu wybrać daną funkcję i zacząć tworzyć, pamiętając że przemieszczające się na ekranie punkty poruszają się w obrębie naszej myszki. Ogranicza nas tylko wyobraźnia.

  BgPatterns Rózne generatory
 
 

Logos -

Generator grafiki dla stron internetowych Kolorowe napisy

 
 
 

 
 
 
Kategoria: Przydatne do prowadzenia stron | Dodał: fiolka
Wyświetleń: 892 | Pobrań: 0 | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0
Imię *:
Email *:
Kod *:
| Główna |
| Rejestracja |
| Wejdź |
Menu witryny
Formularz logowania
Kategorie sekcji
linie z czcionki [11]
Zegary [5]
Ramki [1]
Separatory [33]
Spadające przedmioty [6]
Kolory htlm [6]
Kody do ramek [20]
Czcionki [1]
Przydatne do prowadzenia stron [27]
Dodatki [14]
Tła [1]
Wyszukiwanie
Mini-czat
Przyjaciele witryny
 • Załóż darmową stronę
 • Internetowy pulpit
 • Darmowe gry online
 • Szkolenia wideo
 • Wszystkie znaczniki HTML
 • Zestawy przeglądarek
 • Statystyki

  Ogółem online: 1
  Gości: 1
  Użytkowników: 0
  Copyright MyCorp
  © 2019